10. 8. 2017

1. liga žen a dorostenek o víkendu vstoupí do nového ročníku

Letní příprava je u konce a o nadcházejícím víkendu startuje nový ročník 1. ligy žen a dorostenek. Titul budou obhajovat ženy Slavie a mladší kolegyně ze Sparty. Největší novinkou je jistě fakt, že po základní části se již nebudou dělit body.

Nový ročník 1. ligy žen otevře jediné sobotní utkání dvou pražských celků Slavie a Dukly. Sešívané oslavily zisk čtvrtého titulu v řadě a v létě přivedly do zadních řad reprezentační stoperku Nikolu Sedláčkovou, dále se vrací z USA záložnice Cahynová a útok přišla doplnit Jarchovská z Liberce. Slavia je velkým favoritem úvodního duelu sezóny, Dukla, která spoléhá na již sehrané jádro týmu, však dokázala v minulém ročníku uhrát slušné výsledky 1:3 a 0:4.

V neděli jsou na programu tři zbylá utkání. Nejdříve se utkají dva moravské celky, Slovácko přivítá na Širůchu nováčka z brněnských Horních Heršpic. Lokomotiva Brno prošla do nejvyšší soutěže jednoznačně, když ovládla 2. ligu, v létě výrazně posílila, nyní se uvidí, jak se nováčkovi bude v 1. lize dařit. Slovácko má za sebou povedenou přípravu, kdy si poradilo s triem rakouských soupeřů.

Dále se střetnou Hradec s Plzní, tedy dva týmy, které zaznamenaly změnu na trenérském postu. Za Hradec nastoupí po mateřské dovolené Danihelková, Západočešky naopak přivítaly zpět ze Sparty Ivaničovou a z letenského klubu přišla na hostování i Mášová.

Na závěr prvního kola vyzve Sparta na Strahově Liberec. Pražanky přes léto doplnily kádr o další dvě americké fotbalistky Storm a Kolander, přišla také již v zimě testovaná Finka Halinen. Naopak Liberec ohlásil příchod několika mladých hráček do 19 let a do sezóny tedy půjde s omlazeným kádrem, v jehož středu budou právě mládežnické reprezentantky.

Program 1. kola 1. ligy žen:
12. 8. 14:00  SK Slavia Praha - FK Dukla Praha (Xaverov) ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ
13. 8. 13:00  1. FC Slovácko - Lokomotiva Brno H. H. (Staré Město) ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ
13. 8. 13:30  FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň (Nový Hradec Králové)
13. 8. 14:00  AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec (TCM Strahov)

O víkendu startuje také nejvyšší soutěž dorostenek a na úvod se střetnou také celky Slavie a Dukly. Ve zbylých třech nedělních utkáních proti sobě nastoupí Slovácko s Lokomotivou Brno, Sparta vyzve Pardubice a Hradec změří síly s Plzní.

Program 1. kola 1. ligy dorostenek:
12. 8. 16:30  SK Slavia Praha - FK Dukla Praha (Xaverov)
13. 8. 15:30  1.FC Slovácko - Lokomotiva Brno H. H. (Staré Město – UMT)
13. 8. 16:30  AC Sparta Praha - SK DFO Pardubice (TCM Strahov)
13. 8. 16:30  FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň (Nový Hradec Králové)