16. 9. 2018

1. LIGA ŽEN: Liberec veze tři body z Dukly, Plzeň porazila Lokomotivu

Fotbalistky Slovanu Liberec oslavily ve 4. kole 1. ligy žen první výhru sezóny, Severočešky zvítězily na Dukle díky brance Liškové. Divokou přestřelku Plzně s Lokomotivou Brno zvládly lépe domácí Západočešky. Kolo pokračuje v uterý, na programu je derby Slavia - Sparta.

Liberecký Slovan se představil počtvrté za sebou na venkovním hřišti a na Dukle byl od úvodu nebezpečnějším celkem. První větší příležitost měla po dvaceti minutách hry hostující Lišková, svoji střelu ale poslala nad branku. Na druhé straně nebezpečně z úhlu procházela Kantarská, kterou nakonec obrana v čele s brankářkou Horáčkovou zastavila.

Severočešky neotevřely skóre ani ve 32. minutě, když si zakončující Čiperová vylámala zuby na brankářce Dolejšové. Stav se neměnil ani těsně před přestávkou, po centru Černé hlavičkovala hostující Lišková opět nad branku.

I po změně stran se více do zakončení dostával Liberec, Šušolová po rozehraném trestném kopu opět přestřelila. V 69. minutě se již Slovaňačky dočkaly, Černá z pravé strany posadila centr na hlavu Liškové a ta poslal míč do sítě. Čtvrt hodiny před koncem se Dukla dožadovala pokutového kopu, střet Necidové s Hrobskou však jako nedovolený posouzen nebyl.

V závěrečných minutách ještě předvedla skvělé zákroky domácí brankářka Dolejšová, kterou nepřekonala jak Hrtánková, ani Komárková, a tak utkání skončilo těsnou výhrou Slovanu Liberec 1:0. „Dnes to hodnotím kladně, podařilo se nám dát gól a vyhrály jsme, tedy je na naší straně spokojenost. První vítězství v sezóně nás určitě povzbudí do dalších kol, musíme ale dále pracovat, aby se nám dařilo i v dalších zápasech. Výhru nijak slavit nebudeme, jdeme od zápasu k zápasu, a pak to případně oslavíme na konci sezony,“ uvedla s úsměvem střelkyně jediné branky utkání Lucie Lišková.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka:
69. Lišková
Statistiky

Osm branek viděli diváci v Dobřanech, kde plzeňská Viktorka přivítala Lokomotivu Brno. Domácí hráčky šly do vedení již v páté minutě, ovšem Moravačky do přestávky otočily vývoj na svoji stranu. Po změně stran nejdříve Plzeň vyrovnala, ale Lokomotiva šla opět do vedení. Závěr však patřil Západočeškám, které nakonec utkání zvládly v poměru 5:3 a potvrdily svoji třetí příčku v tabulce.

FC Viktoria Plzeň – Lokomotiva Brno H.H. 5:3 (1:2)
5. Mikešová, 51. Karasová, 72. Markelová, 76. Tauberová (pen.), 90.+2 Radová A. - 25. Pušková A., 36. Kovaliková, 56. Abarca