23. 8. 2018

1.LIGA ŽEN: Slavia zvládla dohrávku, Sparta slaví druhou výhru

Až ve čtvrtek vstoupily do letošního ročníku první ligy žen Slavia s Duklou, v dohrávce prvního kola slavil vysokou výhru 11:0 vršovický celek. V předehrávce druhého kola Sparta ve středu porazila Liberec, o víkendu pokračují nejvyšší soutěže žen a dorostenek druhým kolem.

V Edenu se hrálo od úvodních minut převážně před brankou Dukly, a taky padaly góly. Hned po čtyřech minutách se trefila Kožárová, v sedmé minutě překonala brankářku Dolejšovou v pádu Kamila Dubcová. Další trefa přišla z kopačky nejlepší střelkyně loňské sezony, Svitková po kombinaci uprostřed pole obešla i brankářku Dukly a zvýšila na 3:0. Nebezpečná situace před brankou Slavie vznikla po trestném kopu, který od půlící čáry rozehrála posila ze Sparty Dudová. Po dlouhém nákopu ohrozila vlastní brankářku hlavičkující Pincová. V závěrečných minutách prvního dějství Slavia sice dvakrát rozvlinila síť, ale branky nebyly uznány pro předcházející ofsajdy.

Po změně stran nejdříve Kamila Dubcová orazítkovala tyč, ale nakonec se po chvilce prosadila hlavou Szewieczková. Střelkyně druhé branky Slavie se dočkala v 53. minutě, když nakonec střelou pod břevno navýšila již na 5:0. Dále se prosadila dvakrát střídající Američanka Herndon, hatrick následně završila Kamila Dubcová. V závěru se trefila i sestra Michaela Dubcová a na konečných 11:0 uzavřela dalšími dvěma góly Herndon, která si tak při premiéře v české lize připsala čtyři přesné zásahy.

„Daly jsme jedenáct gólů, což vždy potěší, i když jsme další šance ještě neproměnily, ale je dobré, že jsme si příležitosti vytvořily. Spoluhráčky zaslouží pochvalu, makaly jsme do konce a díky tomu jsme v závěru přidaly další branky. Každý hattrick, i první góly znamenají příspěvek do týmové kasy, holky tedy čeká placení, ale je dobře, že jim to střílí a doufám, že to vydrží,“ hodnotila úvodní utkání s úsměvem domácí Kateřina Svitková.

SK Slavia Praha – FK Dukla Praha 11:0 (3:0)
65., 79., 89. a 90. Herndon, 7., 54. a 84. Dubcová K., 5. Kožárová, 18. Svitková, 49. Szewieczková, , 86. Dubcová M.
Statistiky

Už ve středu se odehrála předehrávka druhého kola, ve které si Sparta připsala druhou vysokou výhru sezony, tentokrát porazila Slovan Liberec 7:0. Na výhře Pražanek se podílela čtyřmi góly Američanka Burkenroad, Severočeškám k lepšímu výsledku nepomohla ani čerstvá posila, na hostování ze Slavie přišla Simona Necidová.

AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec
12., 45., 46. a 56. Burkenroad, 6. a 58. Martínková L., 55. Strom
Statistiky

Poslední srpnový víkend přinese zbylá tři utkání druhého kola. Do Plzně zamíří Slovácko, Slavia přivítá na Xaverově Hradec králové a Dukla se na Proseku utká s brněnskou Lokomotivou. Druhým kolem pokračuje také 1. liga dorostenek, v sobotu jsou v plánu tři duely. Slavia změří síly s Hradcem Králové, Lokomotiva Brno hraje se Spartou a Plzeň se Slováckem. Kolo se dohraje ve středu duelem Pardubic s Duklou.