16. 4. 2019

1. liga žen: Slovácko chce zaútočit na divácký rekord

Na Velký pátek chystá 1. FC Slovácko velkou akci. Dětský den a utkání žen s Lokomotivou Brno mají přilákat do ochozů Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti rekordní návštěvu.

Velký pátek = Velký zápas, nebo také Bitva o Moravu, či Moravské derby. Tyto všechny názvy může nést páteční utkání nejvyšší soutěže žen, ve kterém Slovácko přivítá v Uherském Hradišti Lokomotivu Brno. Samotnému duelu bude předcházet dětský den, který startuje od 16:00 na malé umělce za hlavním stadionem. To vše za účastí hráčů 1.FC Slovácko.

Pro děti budou přichystány pohybově dovednostní disciplíny, po jejichž splnění se mohou těšit na zasloužené odměny. Nebudou chybět ani nafukovací atrakce a soutěžit se bude také o nejtvrdší střelu. „Rozhodli jsme se pojmout tento zápas jako propagaci ženského fotbalu,“ řekl pro denik.cz trenér Slovácka Miroslav Zbořil. „V první řadě jsme rádi, že můžeme zápas odehrát na hlavním stadionu. Pro všechny z nás je to odměna za každodenní píli v tréninku a určitě i motivace do další práce,“ svěřil se.

Utkání posledního kola základní části 1. ligy žen začne v 18 hodin a pokud Plzeň nebude bodovat v duelu se Slavií, vítězky zápasu si zajistí postup mezi nejlepší čtyřku. V případě remízy pak do horní poloviny tabulky zamíří právě Západočešky. V poločase utkání žen proběhne autogramiáda hráčů 1.FC Slovácko, k dispozici bude samozřejmě občerstvení a otevřený bude i fanshop.

„Na zápas žen Atlético Madrid - Barcelona přišlo šedesát tisíc diváků, duel fotbalistek Juventusu s Fiorentinou zase sledovalo 39 tisíc lidí,“ zmínil mimořádné návštěvy poslední doby Zbořil. Na Slovácku by rádi přivítali alespoň tři tisícovky, což by znamenalo překonání rekordu v počtu diváků na zápase ženské ligy. V roce 2001 zhlédlo duel Otrokovic se Spartou 2 800 fanoušků.

Hlavním cílem vedení Slovácka je dostat ženský fotbal do většího povědomí široké veřejnosti a ukázat lidem, že i ženský fotbal v České republice se dá dělat na vyšší úrovni a může být populárnější stejně jako jinde ve světě. „Víme, že je trošku jiná doba, ale doufáme, že se nám podaří přilákat na stadion co nejvíce fanoušků. Tímto zveme všechny příznivce nejen Slovácka, aby přišli a vytvořili skvělou atmosféru, která se nesmazatelně zapíše do dějin našeho dívčího klubu," láká Zbořil fandy do hlediště. Vstupné na zápas je 50 Kč, děti do 15 let zdarma. Majitelé permanentek 1. FC Slovácko mají vstup zdarma.

K zakoupení bude zápasový zpravodaj plný zajímavých informací, který bude zároveň slosovatelný, hrát se bude o několik hezkých cen. Během zápasu bude otevřena také Síň slávy v prostorách hlavní tribuny, a Vy tak budete mít možnost ji navštívit a prohlédnout si dávné i nedávné úspěchy 1. FC Slovácko.

19.4. 18:00 1.FC Slovácko - Lokomotiva Brno H. H. (MěFS M.Valenty, Uh.Hradiště)