19. 8. 2018

1. LIGA ŽEN: Sparta začala vysokou výhrou

Ženy Sparty zahájily sezonu vysokou výhrou nad Lokomotivou Brno, v prvním kole také Plzeň vyhrála v Hradci a Slovácko si poradilo s Libercem. Slavia s Duklou hrají až ve čtvrtek.

Mistrovské Spartě vyšel vstup do utkání a už ve čtvrté minutě je do vedení poslala povedeným volejem kapitánka Odehnalová. Za další dvě minuty přidala další branku Američanka Burkenroad a před přestávkou navýšila vedení Stašková. „Dokázaly jsme se brzo prosadit, což týmu jistě pomohlo. Následně jsme se do toho ještě více opřely a nastřílely další branky,“ komentovala těsně po duelu střelkyně třetí branky.

I po přestávce se Pražanky dokázaly brzo prosadit, druhou branku přidala Stašková. Navýšit vedení mohla Nepokojová, ale trefila pouze horní tyč brněnské branky, na 5:0 navýšila vedení čtvrt hodiny před koncem Strom z pokutového kopu po faulu na Burkenroad. V závěru ještě přidaly branky střídající Dlasková, z dorážky Křivská a na konečných 8:0 upravila hlavou Matoušková. „Hodnocení utkání je pozitivní, šly jsme do toho naplno, vstřelily jsme krásných osm branek a máme radost z vítězství,“ svěřila se střelkyně dvou branek Andrea Stašková.

AC Sparta Praha – Lokomotiva Brno H.H. 8:0 (3:0)
40. a 49. Stašková, 4. Odehnalová, 6. Burkenroad, 70. Strom (pen.), 73. Dlasková, 84. Křivská, 88. Matoušková
Statistiky

Ve druhém nedělním utkání přivítalo Slovácko v Kněžpoli Slovan Liberec a domácím fotbalistkám se pod vedením nového trenéra Hančíka dařilo, když zvítězily 4:2. Moravačky vedly v poločase již o tři branky, soupeřkám se podařilo po přestávce snížit na jednogólový rozdíl, ale v závěru rozhodla o výhře Slovácka svoji druhou brankou Krištofová.

1. FC Slovácko – FC Slovan Liberec 4:2 (3:0)
45. a 73. Krištofová Šárka, 23. Bychkova, 36. Janků - 53. Tůmová, 63. Kopčová
Statistiky

Už v sobotu zamířila Viktoria Plzeň do Hradce Králové a Západočešky si odvezly všechny tři body. Na úvodní branku hostující Karasové dokázal sice Hradec po přestávce reagovat vyrovnáním, nakonec ale Plzeň pod vedením nového trenéra Růžičky zvítězila na východě Čech 5:1, dvě branky si připsala Mášová.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 1:5 (0:1)