26. 6. 2019

Andrea Stašková nejlepší střelkyní 1. ligy žen

Nejlepší střelkyní uplynulého ročníku nejvyšší soutěže žen se stala Andrea Stašková ze AC Sparta Praha. Mladá reprezentační útočnice se ve dvaceti utkáních radovala dvaatřicetkrát.

 „Vítězství si velmi cením, ale je to zásluha celého týmu a musím spoluhráčkám poděkovat. Celý rok musím hodnotit jen pozitivně. Všichni jsme odvedli skvělou práci a zaslouženě získali double,“ pochválila Stašková celým tým.

Celá sezona se pražské Spartě vydařila, na co bude ale nejlepší střelkyně vzpomínat nejvíce? „Vzpomínám na nejdůležitější zápasy sezony, především na vydařená derby, ale i na duely v lize mistrů, které nám sice nevyšly, ale jsem ráda, že jsem si mohla zahrát v takové soutěži,“ prozradila.

Vítězná trofej bude řádně vystavená. „Doma mám speciální poličky na trofeje a tuto tam samozřejmě také zařadím,“ uvedla dále nejlepší střelkyně uplynulého ročníku.

Pozvánka do A týmu žen přišel pro Andreu velmi brzy. „Přechod do ženského fotbalu hodnotím pozitivně, samozřejmě vidím u sebe také dost nedostatků, ale sezona vyšla na jedničku,“ konstatovala Stašková.

Třicet dva gólu, některý musí být nejlepší. „První co si vzpomenu je určitě na utkání v Plzni, nastoupila jsem do druhé půle a trefila se hned čtyřikrát. Navíc jeden gól jsem dala patičkou přes sebe, to byla určitě nejhezčí trefa,“ rozpomenula se.

Stašková prozradila, že má před sebou nové angažmá. „Chystám se na přestup do zahraniční soutěže, ale ještě nemohu prozradit více, musíte si počkat do začátku července. Motivace je určitě prosadit se do základní sestavy, zapadnout do kolektivu a nadále střílet branky,“ uzavřela příjemné povídání mladá útočnice.

Cenu převzala na Letné od sekretáře ženských soutěží FAČR Zdeňka Mužíka. „Andy je obrovský talent a přeji jí, aby jí to střílelo tak dobře i nadále. Doufám, že pomůže jak svému novému zahraničnímu klubu, tak národnímu celku. Myslím si, že do budoucna bude tváří a jednou z opor české reprezentace,“ dodal.

Tabulka střelkyň - 1. liga žen 2018/19

32 Stašková A. Sparta
24 Burkenroad C. Sparta
  Svitková K. Slavia
19 Dubcová M. Slavia
17 Kožárová T. Slavia/Liberec

Andrea Stašková - nejlepší střelkyně 1. ligy žen 2018/19

  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml