3. 2. 2021

Aneta Pochmanová talentem roku

Talentem za rok 2020 se stala Aneta Pochmanová, trenérem vyhlášen Karel Rada a trenérkou mládeže Oľga Kušnierová.

Ocenění Talent roku 2020 získala záložnice pražské Sparty Aneta Pochmanová, která na podzim dostala šanci i v A-týmu žen, za který si připsala již tři starty. Loni se mladá reprezentantka umístila ve stejné kategorii třetí. Druhé místo patří Olivii Lukášové ze Slavie a třetí skončila Lucie Jelínková z 1.FC Slovácko. „Toto ocenění bych nikdy nezískala sama, proto bych chtěla poděkovat hlavně své rodině, spoluhráčkám, trenérům, a také svým blízkým přátelům. Hodně si toho vážím a posouvá mě to, abych se díky této ceně více a více zlepšovala. Rok 2020 byl pro nás strašně těžký, kvůli pandemii jsme musely začínat třikrát od znova a myslím si, že byl nejtěžší, co jsem kdy zažila. Věřím, že letos to bude lepší,“ komentovala vítězka Aneta Pochmanová.

V kategorii Trenér roku 2020 obhájil prvenství trenér reprezentačního A-týmu žen Karel Rada. Národní tým si pod jeho vedením drží v kvalifikační skupině o ME 2022 druhé místo zajišťující baráž, stále se však čeká na dohrávaný únorový duel Polek ve Španělsku. „Za ocenění moc děkuji, loňský rok byl pro všechny těžký. Nepříjemný nejen pro sportovce, ale pro všechny lidi, kteří se v dnešní době musí nějak živit a v tomto období mají těžké živobytí. Sport tím také samozřejmě trpí. Byl bych rád, kdyby se povedlo v nejbližší době vše rozvolnit, aby mohli všichni sportovat. V ženském fotbale jsem dvanáct let, nikdy jsem toho nelitoval a po mé profesionální kariéře jsem se stal trenérem. Chtěl bych poděkovat i mým spolupracovníkům, částečně patří toto ocenění i jim. Mají velký podíl na tom, kam jsem se dostal a propracoval jsem se do národního týmu. Za to jsem velmi rád a děkuji,“ uvedl trenér roku Karel Rada.

V kategorii mládežnických trenérů v ženské kopané zvítězila Oľga Kušnierová z Lokomotivy Brno Horní Heršpice. „Jsem velmi vděčná za tuto cenu, nepatří jenom mě, ale všem lidem, kteří při mně od mého začátku ve fotbale stáli. Jsou to moji rodiče, sestra a rodina, kteří podporují mé aktivity. Už několik let působím u dívčího fotbalu, věnuji se mládeži a prošla jsem si všemi kategoriemi. Nyní trénuji hráčky do patnácti let v Brně a snažím se i při výběru dívek u krajských výběrů. Snažíme se vyhledávat talenty, abychom do budoucna zásobovaly reprezentační týmy. Věřím, že všechny holky v této těžké době u fotbalu zůstanou. Dáváme jim nějaké rady, jak mají trénovat. Snažím se jim celý život předávat své zkušenosti a doufám, že to přinese, nějaké ovoce. Ještě jednou všem děkuji,“ sdělila Oľga Kušnierová.

Talent roku 2020
1. Pochmanová Aneta (AC Sparta Praha)
2. Lukášová Olivie (SK Slavia Praha)
3. Jelínková Lucie (1.FC Slovácko)
4. Holá Andrea (1.FC Slovácko)
    Sováková Aneta (FC Slovan Liberec)   

Trenér roku 2020
1. Rada Karel (reprezentace ČR – ženy A)
2. Zbořil Miroslav (1.FC Slovácko)
3. Navrátil Jan (reprezentace ČR WU19)
4. Hynek Jaroslav (reprezentace ČR – WU17)
5. Kolomazník Michal (SK Slavia Praha)

Trenér mládeže žen 2020
Oľga Kušnierová (Lokomotiva Brno H.H.)