22. 5. 2020

Antonii Stárové se zámořská cesta osvědčila

V sedmém přímém přenosu na instagramu ženského fotbalu odpovídala na zvídavé dotazy fotbalisty Jakuba Podaného záložnice české reprezentace a americké univerzity NC State Antonie Stárová.

Česká reprezentantka začínala svoji fotbalovou kariéru v Praze na Přední Kopanině, odkud postupem přešla do mládeže Sparty. „Za největší úspěch považuji, když jsme vyhráli ligu i pohár, to byla moje nejhezčí sezona v životě. V áčku už jsem byla třetím rokem a byli jsme tomu vždy blízko, ale o kousíček to vždy nevyšlo. Hned potom jsem odcházela do USA, takže to byla taková moje poslední šance než odejdu. Ale těch titulů ve všech kategoriích bylo hodně, z té doby spíše vzpomínám na tu partu a holky od mladších žákyň až po juniorky,“ uvedla Stárová.

Ta si i díky radám tatínka určila další cíl a to fotbal a studium na americké univerzitě. „Při sledování MS jsme viděli s tátou, že je tam hodně hráček z celého světa, které prošly univerzitou v Americe. A když se blížila maturita, tak jsme si řekli, že by to byla další možnost,“ sdělila dále.

Po roce v Dalaware se však stěhovala do vyšší soutěže na NC State. Americkou cestu všem doporučuje. „Tato volba se mi osvědčila a jsem tam šťastná. Jediné úskalí je jako u každého přestupu, vybrat si správný tým, do kterého člověk zapadne. Naučit se anglicky a tím bude přechod nejjednodušší. Já jsem se tam našla, na NC State jsem nadšená a baví mě to, všem to mohu jen doporučit,“ řekla také Antonie Stárová.

Celý záznam rozhovoru můžete najít na našem youtube kanále.