31. 1. 2021

Bartoňová gólem pomohla Interu k pohárové porážce Fiorentiny

Česká obránkyně Eva Bartoňová se v sobotu trefila za Inter Milán, který porazil v prvním utkání čtvrtfinále italského poháru Fiorentinu 2:0. Přesně mířila i Stašková za Juventus, který v divokém utkání porazil Empoli 5:4.

Eva Bartoňová se opět objevila v základní sestavě a ve 27. minutě otevřela skóre duelu. Česká obránkyně zamíchala míč na levé straně a krásnou střižnou střelou rozvlnila síť. „Konečně jsme náš zlepšující se herní projev přetavily ve výhru. Už minulý týden jsme si v ligovém zápase proti Fioerentiny nezasloužily prohrát (nakonec 2:3). Dnes jsme byly o to odhodlanější jim to vrátit a povedlo se. Za gól jsem samozřejmě moc ráda, ale důležitější je výhra, kterou už jsme z psychického hlediska opravdu potřebovaly. Čekají nás další těžké zápasy a doufám, že budeme pokračovat v podobném nasazení a budeme proměňovat šance, které jsme si schopny vytvářet v každém zápase,“ popsala střelkyně vítězné branky.

Milánský tým se připravoval téměř přes celou zimu. „Pauza byla poměrně krátká, takže jsme v podstatě pokračovaly tam, kde jsme před svátky skončily. Hned na úvod nás čekal Juventus a přestože jsme prohrály, nebyla jsem z naší hry úplně zklamaná. Nerada bych to zakřikla, ale cítím, že se zvedáme. Osobně se cítím skvěle, nic mě neomezuje v plném tréninku, tak snad to vydrží,“ svěřila se Bartoňová.


V základní sestavě Juventusu dostala opět šanci i Andrea Stašková, která byla u divoké výhry na půdě Empoli. Turínský celek několikrát prohrával, česká útočnice se však prosadila v 77. minutě a nastartovala tým k závěrečnému obratu, když snížila na 3:4. Juventus nakonec zvítězil 5:4.

Čtvrtfinále italského poháru čekalo v neděli i na Sassuolo, za které nastoupila Kamila Dubcová. Do vedení však šel před přestávkou AC Milán, v nastaveném čase ovšem zajistila remízu Belgičanka Philtjens. Odvetná utkání čtvrtfinále se hrají za dva týdny.

V sestavě West Hamu United se objevila Kateřina Svitková, která odehrála 81. minut. Londýnský celek ale nestačil na Manchester City na jeho půdě a prohrál 0:4.

foto: twitter.com/Inter_Women