7. 6. 2022

Brankářka reprezentace WU19 Bára Beránková v Ušáku Jaromíra Bosáka

Chytá ženskou fotbalovou ligu za Pardubice, odkud se dostala do reprezentačního výběru devatenáctek. Po úspěšné maturitě ji čeká nová výzva. Chystá se studovat v USA, konkrétně v Massachusetts. Hostem Ušáku byla Bára Beránková.

Za pár dní čeká Báru Beránkovou vrchol její sportovní kariéry. V Moravskoslezském kraji se bude hrát mistrovství Evropy fotbalistek do devatenácti let. Český výběr rozhodně nepatří mezi favority. Bára dobře ví, že na jejích výkonech bude velmi záležet. Je totiž brankářkou národního týmu.


Bára Beránková je tak trochu zvláštní úkaz. Nejenom, že se věnuje brankářskému řemeslu, zároveň hraje i tenis a v neposlední řadě je výbornou studentkou. Což s sebou nese blížící se změnu v životě mladé slečny. Chystá se totiž studovat ve Spojených státech, konkrétně v Massachusetts. Prozatím má namířeno ke kariéře lékařky, nejvíce jí láká zubařina. Na novou zkušenost se velmi těší. Je výtečná angličtinářka a podle svých vlastních slov tak trochu šprt, tudíž by neměla mít problém se zvládnutím studia.

Bude tedy muset na nějakou dobu opustit české fotbalové prostředí. Ale právě fotbal je jedním z důvodů odchodu do USA. I díky němu získala stipendium a měla by se mu věnovat kromě studia na plný úvazek. Zároveň počítá s tím, že bude k dispozici reprezentačním trenérům pro budoucí srazy a mezistátní utkání. Na severoamerickém kontinentu má ženský fotbal úplně jiné postavení než v Česku. Je nesmírně populární, zápasy jsou hojně navštěvovány, média se předhánějí v referování o samotném fotbale i hráčkách.

Bude to rozdíl ve srovnání s tím, na co byla Bára zvyklá v domácí soutěži. Sama, ač rodačka z Hradce Králové, chytala do konce tohoto ligového ročníku za Pardubice, které se ovšem s nejvyšší soutěží loučí a míří po sestupu o patro níž. V nejnovějším díle Ušáku vypráví Bára o tom, jaké to je nastupovat proti nejlepším českým týmům.

V červeném křesle hovořila Bára Beránková i o tom, jestli má nějaký vzor mezi muži-brankáři, jak dokázala stíhat trénovat a hrát tenis i fotbal na různých místech. Můžete se dozvědět, jestli plánuje po studiích zůstat ve Spojených státech a jak to má s nervozitou, když stojí proti nejlepším domácím fotbalistkám.

zdroj: seznamzpravy.cz