19. 1. 2020

Brněnské fotbalistky uspěly ve Vídni

Fotbalistkám Lokomotivy Brno se na turnaji ve Vídni dařilo, ženy skončily druhé, dorostenky dokonce zvítězily. Sparťanky si z halového turnaje v Postupimi odvezly bronzové medaile, pokračuje příprava i ostatních celků.

Lokomotiva Brno se účastnila v sobotu halového turnaje ve Vídni, který pořádal v hale Poysbrunn rakouský SKV Altenmarkt. V soubojích čtyř celků se nejvíce dařilo First Vienna FC 1894, Brňanky obsadily druhou příčku. Ještě lépe se dařilo odpoledne dorostenkám, které se po výhře v základní skupině dostaly do finále, kde po remíze 2:2 porazily na pokutové kopy AKA Austria Wien a dosáhly na metu nejvyšší.

Halový turnaj čekal i na Spartu, která zamířila tradičně do německé Postupimi. Pražanky obhajovaly loňské prvenství, letos to vyšlo na bronzovou příčku. Pořádající Turbine se představí opět v Praze, kde se 1. a 2. února střetne v přípravě se Spartou a Slavií.

Slovácko se v prvním přípravném duelu utkalo s mladšími dorostenci Jiskry Staré Město a čtvrtý tým ligové tabulky podlehl soupeřům 1:6, když se prosadila pouze Psotková. Slovan Liberec remizoval s dorostenci Vratislavic nad Nisou 4:4 a pardubické fotbalistky podlehly těsně polskému Walzbrychu 0:1.

foto: facebook.com/lokobrno