10. 11. 2019

Čelo ligy dorostenek se opět vyrovnalo

V devátém kole 1. ligy dorostenek zaváhala vedoucí Sparta v Hradci a vyhrála až na pokutové kopy, Slovácko porazilo doma Lokomotivu Brno, Pardubice si odvezly tři body z Teplic a Slavia si těsně poradila s Plzní.

Vedoucí Sparta zajížděla v 9. kole nejvyšší soutěže dorostenek do Hradce Králové a musela dohánět tříbrankové manko, když domácí fotbalistky vedly. Pražanky nakonec dokázaly v nastaveném čase vyrovnat a v rozhodujících pokutových kopech byly úspěšnější.

V dalším sobotním utkání na sebe narazily dva moravské celky a Slovácko si na Širůchu proti Lokomotivě Brno připsalo výhru 2:0. V poslední desetiminutovce rozhodla dvěma přesnými zásahy Polášková. Sobotní program uzavřelo utkání posledních Teplic s Pardubicemi. Sklářky na soupeře nestačily a perníkářky, i zásluhou dvou branek Solničkové, zvítězily 4:1

Jediné nedělní utkání pak svedlo dohromady Slavii s Plzní, a také se rozhodovalo až v závěrečných minutách. Sešívané dostala v prvním poločase do vedení dvěma góly Dinh Thanhová, Západočešky však po pauze dokázaly srovnat krok. V 90. minutě však rozhodla duel domácí Tenkrátová a Slavia se tak bodově dotáhla na vedoucí Spartu, Slovácko je o bod třetí.