11. 11. 2016

České fotbalistky do 19 let se v závěrečném boji o ME střetnou i s Anglií

V pátek dopoledne proběhlo ve švýcarském Nyonu losování kvalifikace ME pro obě kategorie dorostenek WU19 a WU17. Češky tedy znají ve starší kategorii letošní soupeře pro Elitní fázi, a jelikož Česká republika v roce 2017 pořádá finálový turnaj ME WU17, losování pro tento ročník se národního celku netýkalo. V obou kategoriích proběhl i los úvodní fáze na další sezónu.

Dorostenky do 19 let letos vyhrály skupinu první fáze, se sedmi získanými body byly před losem zařazeny do druhého výkonnostního koše. „Z prvního koše jsem si přál Finky a nebo Srbky, máme Anglii… Ta byla do Elite přímo nasazena a místo první fáze sehrály přípravný turnaj. Výhra 3:1 s Francií (současné mistryně Evropy), s USA 2:1 a se Severním Irskem 5:0 hovoří za své a Angličanky jsou jasným favoritem skupiny. Z třetího koše jsme dostali zřejmě nejtěžšího možného soupeře – Dánsko. To v září dvakrát zvítězilo se Švýcarskem (3:2 a 1:0), s kterým jsme se utkali v první fázi. Domácí Turecko je pro mě zatím velká neznámá, nikdy jsem je na vlastní oči ani na videu neviděl. Los je o štěstí. Věřím, že se dobře na Elite round připravíme a pokusíme se porvat o postup,“ řekl těsně po losu trenér WU19 Petr Vlachovský.

Los elitní fáze kvalifikace ME 2016/17 WU19:
Skupina 2: 
Anglie, Česká republika, Dánsko, Turecko

Tým WU19 má pro další sezónu cíle ty nejvyšší, vždyť se bude jednat o kádr, který se probojoval na předchozí ME hráček do 17 let. „V první fázi narážíme pravidelně na jednoho špičkového soupeře, letos to byly Švýcarky, příští rok to budou Švédky. Naším cíle je vždy postoupit do druhé fáze a nejinak tomu bude i letos. S Běloruskem jsme se utkali v loňské Elite round, jednalo se o těžké utkání, které jsme zvítězili 2:0,“ konstatoval trenér WU19 Petr Vlachovský.

Los základní fáze kvalifikace ME 2017/18 WU19:
Skupina 9: 
Švédsko, Česká republika, Bělorusko, Bulharsko

Reprezentace žen do 17 let se do kvalifikace zapojí po roční pauze, kdy na jaře pořádá Česká republika finálový šampionát. „Naše cíle jsou vždy pro první fázi stejné, tedy postupit. Nejsilnějším soupeřem bude jistě Nizozemsko, zkušenosti máme i s tureckým fotbalem. Věřím, že se nám za rok bude v estonském Tallinnu dařit,“ uvedl po losu trenér WU17 Karel Rada.

Los základní fáze kvalifikace ME 2017/18 WU17:
Skupina 7: Česká republika,
Nizozemsko, Turecko, Estonsko 

Foto: Getty Images pro UEFA