13. 9. 2016

Československé internacionálky opět pomohou

Internacionálky Slovenska a České republiky opět po roce změří síly ve vzájemném přátelském duelu a i utkání na slovenské půdě bude mít charitativní podtext.

Češky a Slovenky se loni na podzim sešly poprvé v pražských Kolodějích, kde se odehrálo utkání na podporu bývalé spoluhráčky, hráčky Slavie Praha Renaty Bumbálkové - Boháčové, která bojuje se závažným onemocněním "Syndrom krátkého střeva". Aktuální zprávy zní, že všechna vyšetření jsou nyní v pořádku a Renata čeká na výzvu lékařského konzilia k nástupu na unikátní multiorgánovou transplantaci.

Letos se utkání se odehraje v Záhorské Bystrici, v sobotu 24.9.2016 od 14.00 hodin. I toto utkání má charitativní podtext, tentokrát na podporu Diany Šilonové, bývalé mládežnické reprezentantky Slovenska. Na počátku roku 2009 měla však těžkou autonehodu, která ji upoutala na invalidní vozík.

Nyní má Diana šanci na zlepšení zdravotního stavu díky operaci kmenových buněk v Rakousku, která je ovšem velmi finančně náročná. I proto se internacionálky rozhodly pomoci a uspořádaly toto další charitativní utkání.

Přispět můžete i Vy, číslo účtu SK55 1111 0000 0066 7284 3008, další informace naleznete na www.motylnadeje.sk nebo gerzovamonika@gmail.com

Přátelské utkání internacionálek:
Slovensko – Česká republika, 24.9.2016 - 14.00 hodin, Bratislava - Záhorské Bystrica

Nominace Oldies tým České republiky žen:
Iveta Cullen
Dagmar Cílová
Ivana Hodinková
Radka Mlejnková
Dana Jeřábková
Marcela Mázlová
Eva Šmeralová
Martina Jedličková
Jaroslava Třísková
Lucie Heroldová
Blažena Kánská
Kateřina Došková
Kamila Valková
Petra Stránská
Marie Tlachová
Alena Nováková
Zdenka Chalúpková
Libuše Vozábalová
Helena Praizlerová
Ilona Fedorková