8. 2. 2017

Češky jdou s Jenou proti Wolfburgu

Dvě české reprezentantky, Lucii Voňkovou a Janu Sedláčkovou, které působí v německém týmu USV Jena, čeká v neděli dohrávka 11. kola Bundesligy se silným Wolfsburgem.

Lucie Voňková, která je v užší nominaci na nejlepší českou fotbalistku roku 2016, nastupuje v útočné řadě německého celku, zda se však objeví v základní sestavě sama netuší. „To se musíte zeptat trenérky. V průběhu podzimu mě přibrzdilo zranění kolena, ale do zimní přípravy jsem se již zapojila s týmem. Všechna přípravná utkání jsem v základní jedenáctce byla vždy ve složení s Amber Hearn, tak doufám, že nastoupíme i v prvním utkání jara,“ věří teplická rodačka.

Aktuálně zranění naopak trápí českou obránkyni Janu Sedláčkovou, její start je tak v neděli ohrožen. „V základní sestavě by mě diváci za normálních okolností měli vidět, ale teď mám bohužel menší problém se svalem, tak je na víkend ještě vše otevřené,“ prozradila obránkyně české reprezentace.

Jeně se v letošní sezóně zatím moc nedaří, na svém kontě má v polovině soutěže pouhých šest bodů. „Podzim nebyl úplně ideální, dost se toho událo. Nový trenér byl brzo odvolán, a také největší posila musela po jednom utkání ukončit ze zdravotních důvodů kariéru. Trápila nás dost zranění a perličkou je, že opora zadních řad čeká miminko,“ pousmála se česká útočnice Voňková.

Ve zlepšení věří i její čeká kolegyně. „Pravda, při pohledu na tabulku se nám první část sezony nepovedla, ale ještě je před námi celá druhá část, kde je spousta bodů ve hře a my se budeme snažit zakončit sezonu na lepším místě, než jsme přezimovaly. S novou trenérkou vypadala naše příprava velmi dobře. Hodně nám toho předala, kvalitně jsme trénovaly a teď to musíme hlavně prodat v ligových zápasech,“ pokračovala Sedláčková.

Lucie Voňková také nehází flintu do žita. „Na podzim jsme odehrály i dobrá utkání, ale nepřálo nám štěstí a třeba jsme smolně prohrály. Ovšem takto to ve fotbale chodí a já věřím, že se štěstí zase obrátí na naší stranu. Liga je vyrovnaná, týmy se pohybují v tabulce jako na houpačce, jednou jste dole, jednou nahoře. Přišla k nám nová trenérka z Rosengardu a cítím v týmu opět sílu,“ konstatovala odhodlaně.

Jaro tedy pro Jenu začne dohrávkou odloženého utkání s Wolfsburgem. „Na podzim bylo hřiště namrzlé, a tak se utkání odvolalo. Byla jsem ráda, protože jsme kvůli zranění nemohla nastoupit. Wolfsburg je favoritem utkání, ale každý zápas je hratelný. Oni musí, my můžeme. Pokusím se jim to co nejvíce znepříjemnit,“ dává šance svému týmu Voňková.

Naději dává týmu s dvěma Češkami v kádru i dobrý výsledek z konce roku 2015. „Vyhrály jsme 2:1 a já dala první branku utkání. Možné je cokoliv, kdyby se historie opakovala a po zranění by se mi povedl takovýto návrat, bla bych radostí bez sebe,“ zavzpomínala na povedený duel talentovaná česká fotbalistka.

Síla soupeře je velká. „Dohrávka s Wolfsburgem nebude nic jednoduchého, oba celky jdou do duelu po zimní přestávce a těžko odhadovat aktuální sílu obou týmů. Náš soupeř je samozřejmě favorit, ale v současnosti ho trápí větší marodka, takže by to mohl být velmi zajímavý zápas. Wolfsburg je známý tím, že má spoustu technicky vybavených hráček, které se nebojí hrát jedna na jednu a jsou velmi rychlé v přechodu do útoku, na to si musíme dát pozor. My jsme zase silné v týmové disciplíně a standardních situacích, to musíme v neděli ukázat a věřím, že budeme bodovat,“ uzavřela Sedláčková.

Podobně sílu soupeřek hodnotí i spoluhráčka Voňková. „Soupeřky jsou velmi silné v přechodu do útoku. Mají rychlé hráčky, které jsou technicky velmi dobře vybavené. Pozor si musíme dát i na standardní situace. Naopak jejich slabinu cítím v obraně, my jsme známé hlavně důrazem v osobních soubojích a v rychlém přechodu do útoku,“ dodala na závěr česká reprezentantka.

FF USV Jena - VfL Wolfsburg, neděle 12.2.2017, 14:00 hodin

Foto: Jürgen Scheere (Scheere Photos Jena) / FF USV Jena