3. 11. 2019

Češky míří do Ázerbájdžánu

Ženská reprezentace se v neděli večer sešla v Praze před dalším utkáním kvalifikace ME 2021. Češky se ve čtvrtek představí v Ázerbájdžánu, následně je doma čeká v přípravě Anglie.

Trenér Karel Rada přivítal kompletní kádr v neděli večer na hotelu, v pondělí se tým přesune do Baku, kde odehraje ve čtvrtek od 16 hodin středoevropského času třetí utkání kvalifikace ME. „Máme k dispozici všechny nominované hráčky, navíc je v týmu třetí brankářka Pižlová. Kdykoliv může dojít ke zranění a potom co nás potkalo Moldavsku raději bereme tři brankářky,“ uvedl na srazu trenér.

V dobré formě se v posledních utkáních v Juventusu ukazuje Andrea Stašková. „Cítím se velmi dobře a dostávám více příležitostí. Jsem ráda, že mi trenérka i spoluhráčky věří a mám jejich důvěru,“ těší českou útočnici. „Není jednoduché se prosadit, když v létě někam přestoupíte a čekají vás první měsíce rozkoukávání. Některé hráčky bojují o sestavu, objevují se střídavě v základních sestavách a jsem jenom rád, že Andrea dostává více příležitostí a měl by to být přínos pro tým,“ pochvaluje si trenér.

Lehké zranění řešila Kateřina Svitková, se Slavií má za sebou náročný program. „Bylo to náročné, ale trochu mi pomohlo zranění z utkání na Arsenalu a o víkendu jsem v lize nenastoupila. Trochu jsem nabrala síly, i když jsem byla s týmem. Jsme spíše unavené po té psychické stránce, na odpočinek teď moc času nebylo. Těším se ale na spoluhráčky, největší relax je, když si zase trochu spolu popovídáme,“ prozradila.

Český tým čeká regenerace a pondělní cesta do Baku. „Náročný program Slavie bereme v potaz, již tady na hotelu máme k dispozici regeneraci. Budeme se tomu věnovat v rámci časového prostoru, v pondělí nás celý den čeká náročné cestování. Je potřeba také dobrý spánek, odpočinek, strečink atd. Od úterý nás pak v Baku již čekají tréninky a samotná příprava na čtvrteční utkání,“ řekl dále trenér Rada.

Do Ázerbájdžánu si jede český tým pro tři body. „Cíle se nemění, jednoznačně tam musíme získat tři body. Jiné cíle si ani dávat nemůžeme,“ konstatoval dále Rada. „Musíme být mentálně připravené, že si jedeme pro výhru a pro tři body. Chceme do toho dát všechno, ale jistě to nebude lehké utkání a Ázerbájdžán může překvapit,“ je si vědoma Stašková.

„Chceme to utkání vyhrát a chceme postoupit na ME, takže nic jiného než tři body nemůžeme brát. Nemyslím si, že to bude jednoduché utkání. Očekávám, že budou hodně bránit, možná i simulovat a zdržovat, vycházím trochu z toho, když hrály se Španělskem pouze 4:0. Na umělou trávu jsme zvyklé, občas na ni v týdnu trénujeme, i liga se v zimě na umělce hraje, takže jsme navyklé a není to pro mě problém uvedla dále Svitková.

Umělý povrch nedělá problém ani Staškové. „Já jsem na umělou trávu docela zvyklá, v tréninkovém centru ji máme a problém mi to nedělá. Je to samozřejmě trochu jiné, míč jinak skáče, ale věřím, že na to technicky budeme dobře připravené,“ dodala útočnice Juventusu a národního týmu.

Kvalifikace ME 2021 - Anglie:
07.11. 16:00 (SEČ) Ázerbájdžán - Česká republika (Baku, AZE)

Přípravné utkání:
12.11. 20:15 Česká republika – Anglie (České Budějovice)

Další termíny utkání kvalifikace ME 2021:
13.04.2020  Španělsko – Česká republika
05.06.2020  Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020   Česká republika – Moldavsko
18.09.2020  Česká republika – Polsko
22.09.2020  Polsko – Česká republika
Podrobnosti: UEFA.com

Sraz ženské reprezentace (3.11.2019, Praha)

  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml