5. 7. 2015

Češky neudržely vedení a prohrály

První utkání na 28. Letní světové Univerziádě mají české fotbalistky za sebou. Úvodní branku vstřelila Petra Ivaničová, bohužel po přestávce domácí Jihokorejky srovnaly z pokutového kopu a v samotném závěru rozhodly utkání ve svůj prospěch.

Do utkání svěřenkyně trenéra Mišovce vstoupily aktivně a vytvořily si gólové šance. Po dvaceti minutách Ivaničová v samostatném úniku obhazovala brankářku, ale míč zamířil těsně vedle. Zanedlouho Svitková z prvního dotyku netrefila branku po centru Chlastákové. Před pauzou se už ovšem Ivaničová nemýlila, když využila průnikovou přihrávku Benýrové a tvrdou ranou na zadní tyč rozvlnila síť.

Po přestávce zakončovala Cahynová, její točenou střelu ale brankářka dokázala vytěsnit. V 69. minutě bohužel faulovala v pokutovém území Němečková a Kim z penalty vyrovnala. Češky do vedení mohla zpět dostat Janků, ale její pokus jen orazítkoval břevno. V další příležitosti mířila Ivaničová jen do brankářky a soupeřky trestaly. Po rohovém kopu a odraženém míči na zadní tyči se v 88. minutě trefila Lee a vzápětí po průniku uzavřela skóre na 1:3 Jang. 

Anton Mišovec, trenér: „Utkání se hrálo oboustranně ve vysokém tempu. S kvalitním soupeřem jsme se prezentovali aktivní útočnou hrou. Z vytvořených šancí jsme bohužel nedokázali vstřelit druhou branku. Soupeř vyrovnal z penalty po netaktickém řešení situace uvnitř pokutového území, kdy nešlo o brankovou příležitost. Z několika rohových kopů jsme byli blízko vstřelení gólu, ale naopak v závěru jsme po rohu a průniku za obranu inkasovali. Utkání bylo vyrovnané, mrzí nás neproměněné šance, Doufáme, že ve dvou zbylých utkáních ve skupině budeme úspěšnější.“

Ve druhém utkání Irsko remizovalo 1: 1 s Thaiwanem.

Jižní Korea – Česká republika 3:1 (0:1)
Branky: 69. Kim Dambi (pen.), 88. Lee Sodam, 89. Jang - 41. Ivaničová
ŽK: 82. Kim Dambi - 68. Němečková 
Sestava ČR: Sloupová - Bartoňová, Necidová, Němečková, Janků - Benýrová - Dědinová, Cahynová, Svitková (87. Malinová), Chlastákova (66. Matoušková) - Ivaničová

Autor: Anton Mišovec, PJml