1. 3. 2019

Češky otočily skóre a porazily Finsko

Po úvodní prohře s KLDR nastoupily Češky v pátek na Cyprus Women’s Cupu proti Finsku, které v prvním duelu remizovalo s JAR 2:2. České hráčky sice prohrávaly, ale obrat dokonala v nastaveném čase Chlastáková.

Finsko se dostalo do vedení v jedenácté minutě, když se po rohovém kopu radovala Olga Ahtinenová. Češky mohly vyrovnat, ale Tereza Szeiweczková ani Lucie Voňková své šance neproměnily. Kapitánce Voňkové se nepodařilo srovnat stav ani po hodině hry, vyrovnání nakonec přišlo v 67. minutě, když do vlastní sítě poslala míč Elli Pikkujämsäová. V nastaveném čase se ovšem svěřenkyně trenéra Karla Rady mohly radovat, obrat v utkání zařídila Jitka Chlastáková - 1:2.

Posledním soupeřem ve skupině bude v pondělí pro český tým výběr Jihoafrické republiky, který ve druhém utkání podlehl KLDR 4:1.

„První poločas se nám nepovedl a nehráli jsme podle našich představ. Věděli jsme, že Finky mají dobré vstupy do utkání a velmi dobře zahrávají standardní situace. Bohužel ale právě po rohovém kopu jsme brzo inkasovali. Chyběl nám pohyb, nevyhrávali jsme osobní souboje a všude byli pozdě. Po domluvě v kabině však nastoupil na hřiště úplně jiný tým. V průběhu nám také pomohly střídající hráčky, které byly u nastartování obratu a ostatní se chytly. Najednou jsme byli všude, bylo nás plné hřiště a začali jsme diktovat tempo hry. Soupeřky jsme dostali pod tlak a přišlo zasloužené vyrovnání. Následně jsme přežili obrovskou příležitost po dalším rohovém kopu Finska. Do konce to bylo padesát na padesát, utkání mohlo skončit výhrou obou celků, ale nakonec jsme byli šťastnějším týmem, kdy rozhodla v nastaveném čase Jitka Chlastáková,“ hodnotil dramatický vývoj utkání asistent trenéra Miroslav Jíra.

Finsko ženy – Česká republika ženy 1:2 (1:0)

Branky: 11. Ahtinenová – 67. vlastní, 90.+1 Chlastáková
ŽK:  90.+4 Martínková I.
Sestava ČR: Růžičková – Dědinová, Necidová, Bertholdová, Janků (62. Vyštejnová) – Dubcová M. (62. Bartoňová), Stárová (62. Dubcová K.), Cahynová, Szewieczková (79. Martínková I.) – Martínková L. (90.+3 Bužková), Voňková (69. Chlastáková).