25. 4. 2017

Češky v kvalifikaci MS proti favorizovanému Německu

V úterý po poledni proběhlo v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu losování evropské části kvalifikace MS žen 2019. Češkám los přisoudil do 5. kvalifikační skupiny Německo, Island, Slovinsko a Faerské ostrovy.

Česká fotbalová reprezentace byla před losováním ve třetím výkonnostním koši a v kvalifikaci ji nečeká nic lehkého. Z prvního koše změří síly svěřenkyně trenéra Karla Rady se silným a favorizovaným Německem, které je společně s Islandem účastníkem i letošního evropského šampionátu. Dále se Češky utkají se Slovinskem a Faerskými ostrovy.

Víme, že postupová kritéria na MS jsou velmi těžká a ve všech skupinách se najdou velmi těžcí soupeři. Našim cílem je stabilizovat a připravit tým, abychom v kvalifikaci podali co nejlepší výkony,“ sdělil po losu trenér ženské reprezentace Karel Rada.

Kvalifikační kritéria jsou velmi těžká, na MS do Francie se kvalifikuje pouze sedm vítězů skupin, další čtyři nejlepší z druhých míst se v baráži utkají o poslední postupové místo. Kvalifikační boje budou probíhat od října letošního roku do podzimu 2018. Finálový šampionát se odehraje ve Francii v létě 2019.