2. 11. 2020

Češky v zahraničí: Program ovlivňuje koronavirus

České amatérské fotbalové soutěže byly do konce roku pozastaveny, a tak jsme se podívali, jak se daří českým fotbalistkám v zahraničí. I do jejich programu však zasahuje pandemie koronaviru.

O víkendu se v dresu Jeny představila Jana Petříková, která nastoupila v německém poháru proti Bayernu Mnichov. Bundesligový soupeř byl nad síly druholigového týmu české obránkyně, který tak končí po prohře 0:2. Navíc čeká zkušenou reprezentantku přestávka, druhá nejvyšší soutěž v Německu byla pozastavena.

V Chorvatsku nastoupila ke svému dalšímu utkání Nikola Hladíková, která od léta působí v ŽNK Split. Se svými spoluhráčkami porazily záhřebský Agram 5:1 a jsou na druhém místě tabulky. Nyní se tým připravuje na středeční start v kvalifikaci Ligy mistryň proti polskému Górniku Leczna.

Kapitánku reprezentace Lucii Voňkovou zbrzdilo v úvodu sezony zranění a nemoc, nyní se již zapojila do tréninku s týmem. Nejvyšší nizozemská soutěž běží za přísných hygienických podmínek, Ajax je po pěti kolech první bez ztráty bodu.

Po reprezentační přestávce čekal na hráčky West Hamu s Kateřinou Svitkovou volný víkend. Česká záložnice po zranění zasáhla do obou reprezentačních duelů, ve středu ji čeká s týmem utkání Ligového poháru proti Readingu.

Češky působící v Itálii nakonec také čekal volný víkend, jelikož jejich pohárová utkání byla z důvodu COVID-19 odložena. Juventus Andrey Staškové byl během reprezentační přestávky deset dní v karanténě a nyní se vrací ke společnému tréninku. Páteční testy nepustily do hry ani Sassuolo s Kamilou Dubcovou, pohárové utkání proti druholigové Brescii nesehrála ani Eva Bartoňová s Interem. Pink Bari s Gabrielou Matouškovou měli volný víkend, česká útočnice se však po zranění pomalu vrací k tréninku s týmem.

Program italské ligy nabídne z pohledu českého fanouška o víkendu dva zajímavé duely, o první místo se utkání právě Juventus se Sassuolem, v dalším utkání českých reprezentantek poměří síly Inter s Bari.

foto: facebook.com/FC Carl Zeiss Jena Frauen