27. 2. 2020

Čtvrteční předehrávka jasně pro Spartu, Lucie Martínková pálila ostrými

Ženy Sparty zvládly čtvrteční předehrávku 13. kola nejvyšší soutěže žen, když na Julisce porazily domácí Duklu vysoko 11:0, Lucie Martínková se trefila hned pětkrát. Zbylá tři utkání se odehrají v sobotu.

Pod umělým osvětlením se ve čtvrtek večer dařilo na umělé trávě pražské Julisky více hostujícími týmu, který byl favoritem předehrávky 13. kola 1. ligy žen. Sparťanky šly do vedení hned v páté minutě, když se krásně do horního růžku trefila Sonntagová. Zanedlouho se poprvé trefila Lucie Martínková a stejná hráčka proměnila i pokutový kop po faulu Hrobské na Křivskou.

Povedenou čtvrthodinku uzavřela na 4:0 po přihrávce Křivské Nepokojová. Do přestávky ještě přesně pálila Pochmanová a šestou branku vstřelila Burkenroad. „Po minulém utkání v Plzni jsme do toho chtěly od první minuty vstoupit agresivněji, brzo vstřelit branku a mít převahu, což se nám skvěle povedlo,“ prozradila sparťanka Lucie Martínková.

Po změně stran přidala svůj druhý gól v utkání Američanka Burkenroad, pak dovršila hattrick Lucie Martínková. To však ze strany zkušené útočnice nebylo vše, v 68. minutě se radovala již počtvrté. Deset minut před koncem překvapila Šrámková přímo z rohového kopu domácí brankářku a na konečných 0:11 uzavřela pátým gólem Lucie Martínková. „Ještě jsem další tři branky mohla dát, v tom vidím ještě příležitost,“ zhodnotila své účinkování hostující útočnice.

„Prakticky ve všem jsme dnes soupeře přehrály, měly jsme dobrý pohyb bez míče, dařil se nám první dotek a hra nahoru. Vycházelo nám to a jen ještě škoda těch dalších neproměněných šancí,“ shrnula čtvrteční předehrávku Lucie Martínková.

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 0:11 (0:6)
7., 12. (p.), 59., 68. a 83. Martínková L., 39. a 55. Burkenroad, 5. Sonntagová, 15. Nepokojová, 26. Pochmanová, 81. Šrámková

1. liga žen – program 13. kola
29. 2. 11:30  FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice (Luční – UMT)
29. 2. 14:00  Lokomotiva Brno H.H. - SK Slavia Praha (TCM Sladovnická – UMT)
29. 2. 15:00  1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec (Kroměříž – UMT)

Od pátku pokračuje 11. kolo 1. ligy dorostenek, poslední Teplice vyzvou na Stínadlech Viktorii Plzeň. V sobotu pak Slavia hostí Hradec Králové, Sparta míří na Slovácko a Lokomotivu Brno čeká duel s Pardubicemi.