28. 3. 2018

Čtvrtfinále LM: Ve středu domácí odveta Slavie s Wolfsburgem

Slavii čeká v Edenu ve středu večer odvetné utkání čtvrtfinále Ligy mistryň s Wolfsburgem. Německý mistr má k postupu do semifinále blíže, na domácí půdě favorit celé soutěže zvítězil 5:0.

Český mistr se v odvetě pokusí stáhnout náskok soupeře, ale proti dvojnásobným vítězkám se úvahy pohybují spíše v teoretické rovině. "Dostali jsme nejtěžšího soupeře. Wolfsburg je každoročním finalistou a dvojnásobným vítězem. Naše holky musí předvést to nejlepší, co v nich je," řekl trenér Pavel Medynský.

"Chtěla bych vyzvat každého fanouška Slavie, aby nás přišel podpořit. Bude pro nás velmi důležité, když ucítíme jejich podporu. Budou pro nás dvanáctým hráčem. Za tým můžu říct, že na hřišti necháme všechno," prohlásila islandská posila Slavie Sandra Maria Jessen.

Čtvrtfinále LM je zatím pro Slavii maximem, před dvěma lety podlehly silnému Lyonu, v domácí odvetě však Pražanky uhrály skvělou remízu. Wolfsburg prohrál v této sezoně jediné z 23 utkání, v bundeslize s Freiburgem 0:1. Německý tým je i v této sezoně jedním z hlavních favoritů na celkový triumf.

Do Prahy přiveze hvězdy ženského fotbalu, jako jsou švédská stoperka Nilla Fischer a dánská útočnice Pernille Harder, které byly zvoleny do nejlepší jedenáctky světa dle hráčské asociace FIFPro. Mezi opory patří i Islanďanka Sara Björk Gunnarsdóttir, nejlepší Belgičanka Tessa Wullaert či dvojnásobná fotbalistka Německa Alexandra Popp.

Permanentkáři Slavie mají vstup zdarma, lístky stojí 100 korun pro dospělé a 50 korun pro děti.
Přímý přenos utkání můžete sledovat od 17:50 také na ČT sport a webu ctsport.cz.

Čtvrtfinále Ligy mistryň
28.3. 
18:00 Slavia – Wolfsburg (Eden Arena), první utkání 0:5

zdroj: ČT Sport, ČTK