29. 7. 2022

Čtyři změny na trenérský postech v 1. lize žen

Hned polovina prvoligových celků nastoupila do nové sezony s novými trenéry. Mistrovskou Slavii povede Karel Piták, na Slovácko se vrátil Petr Vlachovský, Liberec převzal Petr Myslivec a do Baníku Ostrava přišel Polák Witold Zajac. 

Mistrovská Slavia nastoupila do přípravy s novým trenérem Karlem Pitákem, bývalý hráč Vršovického klubu nahradil Michala Kolomazníka. „Bylo to docela rychlé, po konci sezony jsem se dozvěděl o zájmu žen a rychle jsme se domluvili. Zaujalo mě to a jsem tady. Byl jsem u mládeže již dlouho a chtěl jsem zkusit něco nového. Láká mě hodně i Liga mistryň a věřím, že toto bude skvělá zkušenost a moc se na to těším,“ uvedl nový trenér sešívaných.

Na Slovácko se vrací Petr Vlachovský, který vystřídal dosavadního trenéra Petra Bláhu. „V květnu mě oslovil šéftrenér žen Mirek Zbořil, zda bych měl zájem o návrat. Po krátkém rozmýšlení jsem nabídku přijal, o ženský fotbal na Slovácku se starají pracovití a schopní lidé a spolupráce s nimi mě bude naplňovat. Tím nejdůležitějším důvodem k návratu po čtyřech letech jsou samotné hráčky, spousty z nich znám od jejich dětství a zažili jsme spolu jak na klubové, tak na reprezentační úrovni hodně,“ popsal Vlachovský.

Nového trenéra oznámil liberecký Slovan, který převzal Petr Myslivec, který působil u mužského B-týmu. Nové angažmá bere jako výzvu a nové zkušenosti do budoucna.

Baník Ostrava představil Poláka Witolda Zajace. „Jsme nováčkem soutěže, ale věřím, že po přípravném období se budeme schopni prát v každém utkání o body. Věřím, že tým, který tady poskládáme, těch výsledků dosáhne,“ sdělil Zajac.