29. 11. 2016

Cyprus Women's Cup 2017 s českou podporou

Na Fotbalovou asociaci České republiky se obrátil spolupořadatel tohoto prestižního turnaje - firma Quad Travel na Kypru - o organizační pomoc při pořádání této akce v roce 2017. Pro FAČR to bylo svým způsobem vyznamenání za dosavadní tříletou spolupráci a účast národního týmu žen na turnaji.  

Pro rok 2017 jsme se stali tzv. Host Nation, čili spolupořádající asociací. Znamená to pro nás opravdu hodně, jednak máme automaticky zajištěnu účast, určité výhody v cenách a výběru ubytování, organizačním zajištění včetně personálního (ředitel turnaje, oslovení rozhodčích a člen KR v Komisi turnaje). O turnaj je každoročně obrovský zájem, letos se přihlásilo šestnáct asociací, ze kterých jsme vybrali dvanáct, které se utkají ve třech čtyřčlenných skupinách,“ prozradil manažer ženského fotbalu David Simon. 

Rozlosování turnaje:
A: Belgie, Itálie, Severní Korea, Švýcarsko
B: Rakousko, Jižní Korea, Nový Zéland, Skotsko
C: Česká republika, Irsko, Thajsko a Wales 

- 3 utkání ve skupině, poslední den zápasy o umístění
- Poprvé v historii se účastní Severní i Jižní Korea a Thajsko
- Je zohledněno vždy pořadí ve FIFA žebříčku, geografická poloha a případně i to, zda spolu týmy hrají kvalifikační zápasy (Evropa, Asie)

Desátý ročník tohoto prestižního mezinárodního turnaje se uskuteční od 27. února do 9. března 2017 na Kypru. Aktuální informace naleznete na webových stránkách turnaje: www.cypruswomenscup.net