9. 3. 2016

Cyprus Women's Cup: Češky čtvrté, Italky rozhodly v závěru

Loňské šesté místo dokázaly naše hráčky vylepšit, i když byly blízko lepšímu výsledku. Ve středu po poledni v boji o třetí místo nad Itálií vedly, ale Italky otočily skóre v posledních minutách, a tak Češky obsadily čtvrté místo.

Ženy obsadily v základní skupině Cyprus Women's Cupu 2016 druhé místo, a tak je čekalo utkání o bronz s Itálií, která skončila na druhé příčce ve skupině A. Italky jsou naším soupeřem v právě probíhající kvalifikaci ME a byly soupeřem našich žen i v poslední kvalifikaci na MS. Svěřenkyně trenéra Krejčíka ale se soupeřkami neměly dobrou bilanci a favoritem utkání tedy byla Itálie.

V prvním poločase byla k mírná převaha svěřenkyň trenéra Krejčíka, které si vytvořily několik šancí, v největší vychytala Ivaničovou italská brankářka. Do šaten ovšem šly přeci jen šťastnější Češky, když byla faulována Ivaničová a ve 45. minutě proměnila bezpečně pokutový kop kapitánka Voňková.

Italky po přestávce přepnuly na vyšší obrátky, byly o něco lepším celkem a v 63. minutě se podařilo Guagni vyrovnat. Bohužel soupeřky nakonec dokázaly převážit výsledek na svoji stranu, když v 89. minutě rozhodla Bonansea a v nastaveném čase přidala třetí branku Girelli. Češky tak nakonec končí na pěkném čtvrtém místě.


V prvním poločasem jsme byli lepším celkem, měli i dvě tutovky, ale například Ivaničová se z nájezdu neprosadila. Dobře jsme drželi blok uprostřed pole a rozrušovali rozehru soupeřek. Po kombinaci jsme dávali míče za obranu a tím Italky zlobili. Po přestávce soupeřky vyrovnaly hru a po přetaženém centru vyrovnala Guagni. Z naší strany to již nebylo ideální a soupeřky nás trochu zatlačily. Bohužel když už se utkání blížilo k pokutovým kopům, tak jsme chybovali, ztratili koncentraci, což využila Bonansea a potrestala nás. I když jsme měli ke konci dvě šance, zakončení vyžadovalo lepší řešení situace. Některé hráčky jsme po náročném programu pošetřili, zapojili jsme další a pokud budeme takto hrát i v dalších utkáních, budeme mít šanci uspět i s papírově silnějšími celky. Celkově reprezentační akci na Kypru hodnotím velmi pozitivně, fungoval týmových duch, což se přeneslo i na hřiště a hráčky bojovaly jedna za druhou,“ hodnotil výkon po duelu o bronz trenér Stanislav Krejčík.

Statistika utkání o 3. místo

Itálie - Česká republika 3:1 (0:1)

Branky: 63. Guagni, 89. Bonansea, 90.+2 Girelli - 45. Voňková (pen.)
ČR: Vršatová – Sedláčková N., Bertholdová, Sedláčková J., Dlasková (46. Vyštejnová) – Ringelová (55. Bužková, Cahynová, Bartoňová (82. Svitková), Janků (70. Chlastáková) – Voňková, Ivaničová (60. Matoušková)