7. 2. 2021

Další trefou zajistila Svitková West Hamu alespoň bod

Reprezentantka Kateřina Svitková se v neděli trefila podruhé za West Ham United. První ligová trefa české záložnice zajistila kladivářkám remízu v boji o záchranu s posledním Bristolem City.

West Ham United prohrával po vlastní brance z úvodu utkání. „Vzhledem k vývoji utkání je pro nás bod určitě cenný. Bohužel do zápasu jsme nevstoupily dobře a na začátku jsme si daly vlastní gól po rohovém kopu. To nás dostalo trochu pod tlak. Už od rána hustě sněžilo a terén nebyl vůbec přívětivý pro fotbal. Zároveň hřiště bylo hodně měkké, samé bahno, takže se fotbal moc na tom hrát nedal a to vyhovovalo soupeři,“ popsala nedělní duel.

Chvilku po změně stran se však česká záložnice prosadila za West Ham poprvé v lize a zajistila alespoň bod za remízu 1:1. „Díky důrazu ve vápně jsem se dostala ke střele, ale jsem velmi zklamaná, že jsme tento zápas nevyhrály. Ostatní týmy bodovaly proti velikánům, takže budeme muset bodovat ve středu. Věřím ale, že se na to dobře připravíme a zvládneme to,“ sdělila Svitková.


V Itálii Sasuuolo s Kamilou Dubcovou hostilo Inter Milán, za který nastoupila Eva Bartoňová. Domácí fotbalistky zvítězily těsně 1:0 a nadále jim patří třetí příčka. Milánský klub je na osmém místě. Česká útočnice Andrea Stašková se dostala na hřiště v 78. minutě, Juventus porazil Empoli 3:0 a bez ztráty bodu vévodí tabulce.


foto: whufc.com