15. 5. 2021

Derby bez vítězek, Slovácko vyhrálo v Plzni

Třetí derby pražských „S“ skončilo na Strahově remízou 1:1 a boj o titul je tak nadále otevřený. Slovácko vyhrálo na půdě Plzně těsně 2:1.

Sparta se Slavií se střetly již potřetí v sezoně a tentokrát se začalo opatrněji, jakoby hráčky na obou stranách nechtěly udělat zbytečnou chybu. Zajímavou střelu poslala na domácí branku Šurnovská, brankářka Sloupová však vytáhla její pokus na rohový kop. I u další příležitosti sešívaných byla slovenská reprezentantka, která přihrávkou našla Černou, její střelu však zblokovala Bertholdová. Na druhé straně měla dvě zajímavé příležitosti Křivská, nejdříve byla ale její rána zblokována, zanedlouho zamířila hlavou mimo tyče.

Po změna stran měla velkou příležitost domácí Lucie Martínková, do její rány však vložila nohu Cahynová. Domácí kanonýrka se dostala v 57. minutě do samostatného úniku, na brankářku Votíkovou však nevyzrála. O pět minut později se však již Martínková nemýlila a hlavou poslal do sítě centr Bužkové. Oba celky si nakonec body rozdělily, když se v 81. minutě trefila krásně z trestného kopu Šurnovská. V závěru ještě uviděla za nesportovní chování Lucie Martínková druhou žlutou kartu a musela předčasně ze hřiště. Rozhodne se tedy nejspíše v posledním derby sezony, které je na programu 5. června.

„Jednoznačně jsme byly lepší, je škoda, že jsme dostaly zbytečný gól. Měly jsme naši převahu na hřišti přetavit v nějaké góly a nemusely bychom odcházet s remízou,“ hodnotila utkání domácí brankářka Sloupová. Ta inkasovala jedinou branku, když jí z trestného kopu překonala Šurnovská. „Vše se dá nějak chytit. Trefila to dobře, musím se podívat na video, jestli jsem mohla stát lépe. Před námi je ještě dost zápasů, nic není rozhodnutého a nejspíše v posledním derby se bude bojovat o titul,“ uvedla.

O hodnocení jsme poprosili i brankářku Slavie Votíkovou. „Opět to bylo klasické, vyrovnané derby, hlavně o soubojích. Škoda našeho desetiminutového výpadku, kdy jsme trochu hořely a nechaly je k tomu čuchnout. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a do dalšího zápasu je to vše otevřené,“ sdělila. Reprezentační jednička podržela tým hlavně při samostatném nájezdu Martínkové. „Měly jsme tam velkou mezeru a propadlo nám to tam. Počkala jsem si na ní, a pak už neměla prostor to zakončit,“ popsala. V závěru věřila ve vyrovnání. „Já jsem hlavně hodně držela palce a Martina to krásně trefila,“ dodala Votíková.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 1:1 (0:0)
62. Martínková L. - 81. Šurnovská

Slovácko ve druhém kole nadstavbové části zajíždělo na západ Čech, kde jej hostila v Dobřanech Plzeň. Hostující fotbalistky poslala do vedení ve 40. minutě Krejčířová, ovšem Viktoriánky chvilku po přestávce vyrovnaly, když se trefila Nehodová. Rozhodující gól však vstřelila čtvrt hodiny před koncem z pokutového kopu Michaela Dubcová a Slovácko si odvezlo všechny tři body, což mu zajistilo jistotu třetího místa a historickou účast v příštím ročníku Ligy mistryň. Moravanky čekají boje v 1. kole ligové části soutěže, které začne 18. srpna.

FC Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko 1:2 (0:1)
47. Nehodová – 40. Krejčířová, 75. Dubcová M. (pen.)