6. 11. 2016

Derby opět smírně, Slovácko porazilo Duklu, Plzeň vyhrála v Hradci, Liberec slaví v Brně

I druhé derby sezóny mezi Spartou a Slavií skončilo remízou 1:1. Již v sobotu porazilo Slovácko jen těsně Duklu, Plzeň si veze důležité tři body z Hradce, Liberec vyhrál v Brně.

V neděli před polednem se proti sobě podruhé v sezóně postavila obě pražská „S“ a do vedení mohla jít Slavia, ovšem v sedmé minutě nebyla branka Kožárové uznána pro ofsajd. Šanci si vytvořily i domácí hráčky, dobrou příležitost měla Matoušková, ovšem dobrým zákrokem ji vychytala Votíková.

Ve čtrnácté minutě nakopla míč na domácí branku po rohovém kopu Chlastáková a její vysoký oblouček rozezvučel břevno. O minutu později již přišla první změna skóre a do vedení šla Sparta. Na konci rychlé akce byla Ringelová, která zamířila přesně k tyči a bylo to 1:0.

Ani druhá trefa Vršovického celku nebyla uznána, Divišová byla na hranici pokutového území faulována a rozhodčí Zadinová odpískala faul těsně před zakončením hostující záložnice, které nakonec skončilo v brance. Stav utkání se neměnil ani těsně před pauzou na druhé straně, tentokrát břevno orazítkovala domácí Bertholdová.

Po přestávce byla vidět snaha Slavie o vyrovnání a to se ji podařilo celkem brzy. Unikající Kožárovou potáhla ve vápně Vyštejnová a nařízený pokutový kop s přehledem proměnila Svitková. Slavia mohla otočit skóre, ale Kožárová v tísni nemířila přesně, ve druhé pokutovém území předvedla důležitý zákrok Votíková proti střele Lucie Martínkové.

I Sparta se dožadovala pokutového kopu, nejvíce v 68. minutě, ale zákrok na Ringelovou jako nedovolený posouzen nebyl. Pokračoval boj spíše uprostřed pole, a když se v závěru neujala střela domácí Mouchové, ani na druhé straně pálící Krejčiříkové, oba celky se podruhé v sezóně rozešly smírně 1:1.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 1:1 (1:0)
15. Ringelová – 50. Svitková (pen.)
statistika utkání

Jediný sobotní duel svedl dohromady Slovácko a pražskou Duklu, Domácí hráčky dlouho nedokázaly naplnit papírové předpoklady a nedokázaly se před přestávkou prosadit ani z pokutového kopu, který lapila Dolejšová. Svěřenkyně trenéra Vlachovského se nakonec přeci jen dočkaly kýžené branky, až v 87. minutě rozhodla utkání Fabová.

1.FC Slovácko – FK Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka:
87. Fabová

Domácí Hradec Králové přivítal v neděli Viktorii Plzeň a chtěl na domácím hřišti získat další tři body v boji o záchranu. Lépe se ovšem utkání výsledkově podařilo svěřenkyním trenéra Karla Rady, které rozhodly po přestávce. Nejdříve se trefila Mrázová a následně zamířila do vlastní sítě Novotná.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
60. Mrázová, 68. Novotná (vl.)

Závěrečné utkání 11. kola se odehrálo v Rosicích u Brna, kde Zbrojovačky hostily Slovan Liberec. Severočešky si na půdě posledního celku tabulky zastřílely, radovaly se celkem čtyřikrát a dále upevnily si čtvrtou příčku.

FC Zbrojovka Brno – FC Slovan Liberec 0:4 (0:2)
Branky: 19. Jarchovská, 29. Matějková, 62. Tůmová, 64. Dlouhá

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 1:1 (11. kolo 1. ligy žen, 6.11.2016)