15. 3. 2023

Derby žen na Letné

Závěrečné derby pražských „S“ v základní části 1. ligy žen bude hostit v neděli 26. března epet ARENA na Letné. Aktuálně vedoucí Sparta přivítá druhou Slavii, která ztrácí na své rivalky pouhý jeden bod.

Jedenáct kol 1. ligy žen se odehrálo na podzim, jarní část začala o druhém březnovém víkendu. Na programu byla poslední tři kola základní části a v tom posledním dojde na druhé derby mezi Spartou a Slavií.

Na podzim se oba celky rozešly smírně 2:2, když letenské fotbalistky neudržely dvoubrankové vedení. Sparta také překvapivě ztratila při bezbrankové remíze na Dukle, Slavia na konci podzimu podlehla v dohrávce libereckému Slovanu. 

Do jara měla náročnější start Slavia, která hostila na domácí půdě v Horních Měcholupech třetí Slovácko a svěřenkyně trenéra Karla Pitáka si nakonec připsaly výhru 4:2.

Sparta hrála také doma, v tréninkovém centru na Strahově vyhrála 4:0 nad Viktorií Plzeň. Sparťanky čeká ještě 19. března utkání na Slovácku, vršovický tým bude hostit o den dříve poslední Baník.

Základní část nejvyšší soutěže žen se tedy pomalu blíží ke svému vrcholu, ženy Sparty a Slavie se ve vzájemném duelu představí na Letné po dlouhých sedmnácti letech, v roce 2006 domácí hráčky v rudých dresech zvítězily 4:2 a oslavily zisk titulu.

Oba týmy se na utkání velmi těší.Je neuvěřitelné, že se podařilo uskutečnit derby na Letné. Je jasné, že si to každá chceme užít, především ale musíme podat výborný týmový výkon. Stále není nic rozhodnuto, soustředíme se na každý jeden zápas a jdeme si za našim cílem,“ těší se na derby sparťanka Klára Cvrčková.

Útočnici letenského týmu, která v letošním ročníku nastřílela šest branek doplňuje i trenér Martin Masaryk. „Na derby se tradičně velmi těšíme. Cítíme, že náš klub dělá v propagaci utkání úžasnou práci, za což jsme všichni nesmírně rádi a věříme, že náš výkon bude takový, abychom po zápase byli všichni spokojení. Věříme, že se tribuny zaplní co nejvíce. Vážíme si každého, kdo se na Letnou přijde podívat. Návštěvu si netroufám odhadovat, ale naší hrou budeme chtít zabodovat u každého jednotlivého fanouška,“ uvádí.

Nemohou chybět ani vyjádření ze strany hostujícího týmu. „Pro nás jsou všechna utkání na velkých stadionech za odměnu. Má to být jeden z největších zápasů české ligy, takže se těšíme. Na Spartu máme ztrátu, v tom to pro nás bude ještě důležitější utkání, ale věřím, že ho zvládneme a uděláme další krok k našemu cíli,“ říká slávistka Simona Necidová.

Na oporu zadních řad sešívaných navazuje i trenér Karel Piták. „Bude to zase svátek hrát na velkém stadionu, doufám, že přijde i hodně lidí a myslím si, že by to mohl být super zápas. Bude to opět hodně důležitý zápas, na Spartu máme jednobodovou ztrátu, takže tam budeme chtít uspět a s tím tam také pojedeme,“ dodává kouč Slavie.

Derby žen v epet ARENĚ na Letné začíná v neděli 26. března 2023 od 14 hodin, vstupenky si můžete koupit předem on-line nebo na místě. pokladny budou v den utkání otevřeny od 12:30 hodin. Pořádající Sparta umožňuje pro organizované skupiny dětí vstup zdarma, více informací naleznete klubovém webu zde