30. 1. 2017

Dívčí reprezentace se připravovala v Nymburce

O uplynulém víkendu proběhlo v Nymburce soustředění reprezentace dívek do 16 let, kterou čeká ve Skotsku únorový UEFA Development Tournament.

Trenér Milan Matejka měl na soustředění k dispozici dvacet hráček a dvě brankářky. „Sešli jsme se v pátek a první trénink proběhl v tělocvičně, kde si hráčky prohlédla fyzioterapeutka Jarka Deutschová. V sobotu byly na programu dvě tréninkové jednotky, v neděli jedna a po obědě jsme vše zakončili modelovým utkáním. Nechyběla samozřejmě ani dobrá regenerace a večerní video rozbory, “ popsal průběh soustředění hlavní trenér Matejka.

Lednovou přípravu v Nymburce si trenér pochvaloval. „Počasí nám přálo, i když byl mráz. Tréninky byly hodně herní a jsem velmi spokojený s přístupem hráček. Nedělní výkon byl od všech hráček kvalitní a velmi dobrý. Přiznám se, že mi to zamotalo hlavu před nominací do Skotka, když nám tu chyběly sparťanky, které jsem chtěl vidět v přímé konfrontaci s ostatními. Bylo s námi několik hráček poprvé a nevedly si špatně. Také očekávám, že s námi pojedou děvčata, která se nevejdou do nominace WU17 na Itálii,“ pokračoval Matejka.

Bohužel se týmu nevyhnulo zranění. „Jedinou stinnou stránkou bylo nedělní zrnění kolene Anity Ajazi, což v této fázi přípravy není ideální, ale prognózy lékaře jsou ovšem pozitivní, že by toto bolestivé zranění mělo být do týdne v pořádku,“ prozradil trenér národního celku.

Kladně hodnotil trenér i novou tvář v realizačním týmu. „Poprvé s námi byl nový technický vedoucí Lukáš Bodeček, bývalý ligový fotbalista a mládežnický reprezentant. Hráčky ho v pohodě přijaly, dokáže poradit i z profesionální stránky. Samozřejmě i z pohledu technického zajištění fungoval naprosto bezproblémově. Po všech stránkách jsem tedy z Nymburka odjížděl spokojený,“ dodal na závěr trenér Milan Matejka.