30. 12. 2019

Dívky FK Pardubice úspěšně reprezentovaly na turnajích v Německu

O víkendu 28. - 29. 12. 2019 se dívčí mládežnické celky FK Pardubice zúčastnily v Bavorsku tří turnajů, které pořádal SV 67 Weinberg. Turnaje v krásné hale v Herriedenu byly výborně organizované a kvalitně obsazené.

Mladší žákyně ve svém turnaji, kde se představilo celkem osm týmů, předváděly velmi dobré výkony a po semifinálovém vítězství na penalty proti Norimberku se dostaly až do finále, kde bohužel nešťastně podlehly 0:1 pořádajícímu SV 67 Weinberg. Mladé Češky tak získaly stříbrné medaile.

Starší žákyně napodobily svoje mladší spoluhráčky a v turnaji, kterého se účastnilo deset celků, dosáhly také stříbrné medaile. Skupinu perníkářky vyhrály, navíc ani jednou neinkasovaly. Semifinále rozhodl opět úspěšně zvládnutý penaltový rozstřel. Ve finále se však z těsného vítězství 3:2 radovaly hráčky SpVgg Greuther Furth. Eliška Melounová se navíc stala nejlepší brankářkou turnaje.

Velmi kvalitně obsazeného turnaje kategorie dorostenek se účastnilo dvanáct týmů, včetně dvou pardubických výběrů a dvou celků z juniorské Bundesligy. Červený tým se probojoval až do semifinále, ale po dvou těsných porážkách v závěrečných bojích skončila děvčata celkově na čtvrtém místě. Hráčky v modrých dresech obsadily desáté místo.