1. 5. 2018

Dorostenky Dukly slaví vítězství v poháru

Ve druhém ročníku poháru dorostenek slaví vítězství Dukla Praha, tedy loňský finalista, který na prvního máje porazil Hradec Králové nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Od úvodních minut finálového klání byla nebezpečnější Dukla a hned po šesti minutách postupovala na branku Hradce Houbová, ale Flídrová ji faulem zastavila. Následný trestný kop vyslala Hrdličková těsně nad branku.

Po devíti minutách hry se ovšem Houbová již radovala, když předskočila hradeckou obránkyni s brankářkou a poslal míč do prázdné branky. Na druhé straně vzápětí zahrozila Šolínová, ale na brankové čáře zasáhla obrana Dukly.

O minutu později postupovala na branku Hradce opět Houbová, ale Kadečkovou nepřekonala. Na brankářce Hradce ztroskotala v úniku i Hrdličková. Dobře si vedla i brankářka Dukly Frolíková, kterou nepřekonala Holmanová.

Po změně stran to zkoušela Hrdličková z dálky, za Hradec zase pálila Flídrová. S pokusy si však s přehledem poradily obě brankářky. Hrdličková se snažila střílet, ale na Kadečkovou si nepřišla ani v 51. minutě, její střelu brankářka Hradce vytěsnila konečky prstů na rohový kop.

Hradci se nepodařilo vyrovnat ani po střele Dostálové ze 76. minuty, a tak mohla Dukla slavit těsné vítězství 1:0. o kterém rozhodla brankou z deváté minuty Houbová. Nejlepší hráčkou finálové duelu byla vyhlášena hradecká Barbora Flídrová.

Finále poháru dorostenek (SK Prosek, Praha)
FC Hradec Králové – FK Dukla Praha 0:1 (0:1)
9. Houbová

Hradec Králové - Dukla 0:1 (1.5.2018, Finále poháru dorostenek, SK Prosek - Praha)