7. 1. 2020

Dorostenky Dukly získaly v Drážďanech zlato

O víkendu 4. a 5. ledna 2020 se v německých Drážďanech konal tradiční turnaj Hallen Cup, kterého se každoročně zúčastňují i dívčí týmy Dukly Praha. Tento ročník se Pražankám povedl, dorostenky turnaj vyhrály, mladší žákyně braly bronzové medaile.

V sobotu dopoledne rozehrály první turnaj mladší žákyně, které ve skupině změřily síly s FFC Berlin, USV Jena a GW Neukölln. V této konkurenci obsadily hráčky pěkné 2. místo ve skupině a postoupily do semifinále. Tam nestačily na Adler Berlin, který byl do té doby nejlepším týmem turnaje. Svěřenkyně trenéra Havlase tak potkaly podruhé během turnaje tým GW Neukölln, se kterým si to rozdaly o 3. místo. Dukla byla úspěšnější a po obratu na 2:1 brala bronzové medaile! Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena Gabriela Sobotková.

Odpoledne byl na programu turnaj nejstarší kategorie, dorostenek WU17. Jakub Kowolowski a Martin Kuchař postavili do turnaje tým mladší, z ročníku WU16. Ve skupině čekaly na Pražanky týmy SV Eiche Reichenbrand, Fortuna Drážďany B a 1.FFC Hof. Tuto skupinu se podařilo Dukle vyhrát a do semifinále šly holky z prvního místa. V utkání je čekal tým SV Merkwitz, nad kterým Dukla vedla 1:0, ale před koncem inkasovala na 1:1 a šlo se do penalt. Ty rozhodla až 4. série pro žluto-vínové barvy. Finále bylo ve skvělé atmosféře, kde se proti týmu z Prahy postavil domácí a dosud neporažený tým, Fortuna Drážďany. I díky neuznanému gólu Dvořákové minutu před koncem skončilo finále bez branek 0:0, ovšem sama hráčka smutnit nemusela. V penaltovém rozstřelu dala rozhodující branku a Dukla vyhrála celý turnaj! Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Sophie Baga.

V neděli začaly turnaj nejmladší zúčastněné, a to starší přípravka WU11. Trenéři Jan Zima a Kačka Divišová poslali do zápasů osm hráček, kterým se podařilo postoupit do semifinále z 2. místa ve skupině. Týmy SC Staaken a SV Ludwigsdorf porazily, holky nestačily pouze na FFC Berlin, pozdějšího vítěze turnaje. V semifinále potkaly mladé Pražanky známý německý celek USV Jena, nadějné vedení 1:0 ale neudržely. Po remíze 1:1 následovaly penalty a v nich bohužel byly úspěšnější hostující hráčky. Duklu tak čekal boj o bronz, kam se probojoval také tým Hallescher FC. Ač česká děvčata bojovala, jedinou branku si vstřelila sama a po prohře 0:1 si odváží čtvrté místo.

Posledním turnajem byl souboj starších žákyň. Dukla se utkala celkem se čtyřmi soupeři ve skupině, SV Adler Berlin, 1.FFC Hof, Fortuna Drážďany a FK Teplice. Skupina byla poměrně vyrovnaná a hodně zápasů skončilo remízou, avšak nakonec to Pražankám nestačilo na postup do semifinále. Po několika remízách a výhře nad Teplicemi šly do utkání o 5. místo. V něm narazily na Brandenburger SC a byly to gólové hody. Po hektickém průběhu skončilo utkání 3:3 a i zde došlo na penaltový rozstřel. Nicole Köhlerová dala rozhodující penaltu a tým starších žákyň tak obsadil pěkné 5. místo.