1. 5. 2019

Dorostenky Lokomotivy Brno třetími vítězkami poháru

Třetí ročník poháru dorostenek zná své vítězky, ve Světlé nad Sázavou porazila Lokomotiva Brno hráčky Viktorie Plzeň 5:1.

Oba celky vstoupily do duelu velmi nervózně, což se projevovalo na nepřesnostech v rozehrávce. První šanci měla brněnská Vokálová, ale v tísni minula branku. Radost však měly hráčky Lokomotivy o několik chvil později, když se prosadila Kovaliková a zanedlouho zvýšila na rozdíl dvou branek Nováková.

Ze začátku jsme byly opravu nervózní, nevěděly jsme, co od tohoto utkání čekat. Hrajeme s Plzní běžně, ale atmosféra finále nás trochu poznamenala. Snažily jsme se do utkání rychle dostat, nervozitu potlačit a nechybovat tolik v rozehrávce,“ uvedla kapitánka Lokomotivy Zdenka Hladká.

Viktoriánky však dokázaly rychle zareagovat, když snížila přesnou střelou Němcová. „Asi jsme si myslely, že už je to dobré a že vedeme, ale pak nás soupeřky vyvedly z omylu a musely jsme zase začít makat a nakonec jsme to zvládly,“ prozradila Hladká.

Po půl hodině hry držela Plzeň ve hře brankářka Pančochová, která vytáhla střelu Kovalikové na rohový kop. Pět minut před pauzou nedotáhly Brňanky svou akci Mazúchové se nepovedla finální přihrávka a ani její zakončení na závěr poločasu nebylo přesné.

Na úvod druhého poločasu musela opustit hřiště zraněná Kovaliková a zanedlouho šla Lokomotiva opět do dvoubrankového vedení, když se z trestného kopu přesně trefila Dianišková. Další branku do plzeňské sítě přidala Vokálová. Snížit mohla opět Němcová, ale brankářka Havlíčková předvedla skvělý zákrok.

Na konečných 5:1 pro Lokomotivu Brno pak druhou brankou v utkání rozhodla Vokálová. „Utkání to pro nás bylo velice těžké, snažily jsme se to od první minuty nepodcenit a od prvního písknutí si jít za vítězstvím,“ uvedla kapitánka vítězného celku.

Viktoria Plzeň tak nenavázala na výhru z prvního ročníku, po loňské výhře pražské Dukly je Lokomotiva Brno Horní Heršpice třetím vítězem. Nejlepší hráčkou finálového utkání byla vyhlášena brněnská Desana Dianišková. „Domu jedeme zase vlakem, oslavy budou velké, ale zase ne tolik, o víkendu nás hned čeká liga. Cestu si ale užijeme a nějak to oslavíme,“ dodala na závěr Hladká.

FC Viktoria Plzeň – Lokomotiva Brno H.H. 1:5 (1:2)
20. Němcová – 57. a 70. Vokálová, 13. Kovaliková, 15. Nováková, 46. Dianišková
Zápis o utkání

Viktoria Plzeň - Lokomotiva Brno 1:5 (1.5.2019, finále poháru dorostenek, Světlá nad Sázavou)