18. 10. 2016

Dorostenky nasázely Chorvatsku sedm branek

Reprezentace žen do 19 let zahájila v úterý odpoledne první fázi kvalifikace ME. V estonském Tallinnu svěřenkyně trenéra Vlachovského vysoko porazily Chorvatsko.

České dorostenky začala utkání aktivně a hned po pěti minutách minula v dobré pozici branku Kamila Dubcová. Zanedlouho už se všem Češky radovaly, když se prosadila Veselá. Velký tlak národního celku pokračoval, podruhé se trefila ve 22. minutě Veselá a po půl hodině hry se trefila Skálová. Před přestávkou ještě proměnila pokutový kop Kamila Dubcová a bylo to 4:0.

Hned po přestávce se radovala střelkyně čtvrté branky znovu a Češky vedly již o pět branek. Další dvě branky padly v rozmezí jedné minuty. V 64. minutě přesně mířila čerstvá Vojtková a o minutu později završila hattrick Kamila Dubcová. V závěrečných minutách měl český výběr ještě několik příležitostí, ale změna stavu již nenastala. Ve čtvrtek hrají dorostenky s domácím Estonskem, v neděli je čeká Švýcarsko.

„Utkání holky odehrály velmi dobře, od začátku jsme měli územní převahu a postupně si začali vytvářet brankové příležitosti. Jediný výpadek jsme si vybrali na začátku druhého poločasu, dostali jsme se ale rychle do tempa z první půle. Vytvořili jsme si několik šancí, koncovka však nebyla přesná tak, jak bychom si přáli,“ hodnotil vítězné utkání s Chorvatskem trenér českých dorostenek Petr Vlachovský.

Chorvatsko "WU19" - Česká republika "WU19" 0:7 (0:4)

1. fáze kvalifikace ME 2017, Tallinn (Estonsko)
Branky: 42. (p.), 49. a 65. Dubcová K., 12. a 22. Veselá, 30. Skálová, 64. Vojtková
Rozhodčí: Larionová (AZE) - Azizzadeová (AZE), Kaivojaová (EST)
ČR: Radová M. - Barnetová, Kavalová, Čížková, Dvorská – Dubcová K., Janíková, Příkaská (54. Vojtková) – Veselá (76. Molková), Skálová, Karasová (62. Waltrová)