25. 8. 2019

Dorostenky Pardubic zvítězily doma, výhry i Slavie, Slovácka a Sparty

V druhém kole nejvyšší soutěže dorostenek se dařilo Slavii, Slovácku, Pardubicím a Spartě.

Druhý hrací víkend začal sobotním soubojem Viktorie Plzeň se Slavií. Domácí fotbalistky vedly v poločase 1:0, když se v nastaveném čase prosadila Pavlíčková. Pražanky ovšem po pauze otočily skóre a po dvou brankách Kochanové si ze západu Čech odvezly tři body.

Neděle začala moravským derby mezi Lokomotivou Brno a Slováckem a veselejší byly hostující hráčky, které si připsaly vysoké vítězství 7:0. Žufánková nastřílela hattrick, další dvě branky přidala Polášková, po jednom přesném zásahu přidaly Jonášová s Ježkovou.

Závěr víkendu obstaraly dva duely do 16 hodin. Pardubice doma přivítaly Teplice a Sparta se podruhé představila na domácí půdě, tentokrát proti Hradci Králové. Perníkářky si poradily s nováčkem soutěže v poměru 7:3, Veronika Hýlová mířila přesně dokonce čtyřikrát. Pražanky pak oslavily druhou výhru v sezoně, Hradci daly 6 branek, které přesně rozdělily do každého ze dvou poločasů.