16. 9. 2019

Dorostenky Slavie porazily Pardubice, tři body i pro Spartu, Plzeň a Slovácko

V pátém kole nejvyšší soutěže dorostenek si Slavia poradila s Pardubicemi, Sparta porazila nováčka z Teplic, když Šubrtová vstřelila šest branek. Plzeň vyhrála v Brně, Slovácko dalo osm gólů Hradci Králové.

Mladé slávistky měly v domácím utkání proti Pardubicím pomalejší rozjezd, ale postupem času duel zcela ovládly. Do vedení mohla Pražanky poslat Dinh Thanhová, ale její hlavičku po rohovém kopu na brankové čáře odvrátila Holcová. Domácí útočnice se však mohla radovat ve 25. minutě, když byla rychlejší než pardubická obrana a poslala Slavii do vedení.

Dinh Thanhová se do přestávky trefila ještě jednou, a jednalo se o krásnou střelu, kterou po rohovém kopu poslala z voleje nechytatelně do sítě. Zanedlouho mohlo být pro sešívané ještě veseleji, ale tentokrát ale byla brankářka Beránková proti střelkyni dvou branek úspěšnější.

Útočnice domácích Dinh Thanhová byla při chuti i po změně stran a hned v 50. minutě dorazila míč do sítě, který se k ní odrazil od tyče po střele Pouvové. O další dvě minuty už slavila čtvrtou trefu, když využila zaváhání hostující obrany v rozehrávce.

Slavii to ovšem nestačilo a na 5:0 zvyšovala z dorážky Kochanová. Pardubice dokázaly snížit, přesněji Betáková, která překvapila domácí brankářku z trestného kopu. Téměř vzápětí ale přidala další branku domácích Křivánková. Na konečných 7:1 pak upravila v závěru svoji druhou brankou v utkání Kochanová.

Slavia je tak i nadále stoprocentní, ve středu ji čeká dohrávka třetího kola, ve které se v derby utká se Spartou. Duel začne na hřišti v Horních Měcholupech od 19 hodin.

A právě Sparta se o víkendu představila na půdě nováčka z Teplic, kde Pražanky zvítězily vysoko 8:0, neuvěřitelných šest branek si připsala Anna Šubrtová. Viktoria Plzeň si připsala tři body za výhru v Brně, Lokomotivu porazila 3:2. Slovácko si připsalo další vysokou výhru, doma si poradilo s Hradcem Králové 8:0, hattrick si připsala kapitánka Jana Žufánková.