3. 11. 2019

Dorostenky Slavie prohrály v Brně, do čela jde Sparta

Po reprezentační pauze se dorostenkám Slavie v 8. kole nejvyšší soutěže nedařilo a Lokomotiva Brno jim přichystala první prohru v sezoně. Do čela tabulky tak poskočila po výhře v Pardubicích Sparta, Slovácko jasně vyhrálo v Teplicích a Plzeň si vysoko poradila s Hradcem Králové.

Vstup do druhé poloviny základní části se vedoucí Slavii nepodařil, Pražanky totiž v neděli podlehly Lokomotivě Brno na jejím hřišti o dvě branky. Přesné zásahy si v 61. minutě přispala Pyclíková, pět minut před koncem přidala vítěznou tečku Crhonková.

Zaváhání Slavie tak využily městské rivalky z Letné, Sparta si připsala výhru 4:3 v Pardubicích a je o bod první. Třetí je Slovácko, které si přivezlo sobotní vítězství 9:1 z Teplic, Polášková se trefila čtyřikrát a Žufánková přidala hattrick. Vysokou výhru oslavily i Viktoriánky, které zvítězila nad Hradcem Králové dokonce 10:1, čtyři góly dala Scordas a třikrát mířila přesně Polcarová.