17. 11. 2019

Dorostenky Slavie zvládly i druhé derby a přezimují první

I druhé derby sezony pražských „S“ vyhrály dorostenky Slavie, Slovácko vyhrálo v Plzni, Lokomotiva si poradila s Teplicemi a Pardubice zvládly východočeské derby.

V utkání prvních dvou celků ligové tabulky hostila Sparta na Strahově Slavii a i podruhé v sezoně se dařilo v derby lépe sešívaným. Letenský výběr sice vedl díky trefě Kubíčková, za Slavia však srovnala po chvilce Potůčková. Souboj pak rozhodla devět minut před koncem Ajazi a zajistila vršovickým fotbalistkám první místo po podzimní části.

Na druhou příčku se vyhouplo Slovácko, které muselo otáčet vývoj utkání v Plzni. Západočešky poslala do vedení chvilku před přestávkou Csordas, po změně stran ale mířily přesně Jelínková s Poláškovou a Slovácko si odvezlo z Plzně tři body.

V sobotu se dařilo také brněnské Lokomotivě. Ta porazila na domácí půdě poslední Teplice, všechny čtyři branky vstřelila Hrancová. V neděli se pak odehrálo východočeské derby, které vyšlo lépe Pardubickým fotbalistkám. Perníkářky si doma poradily s Hradcem Králové v poměru 3:0 a po podzimu jim patří čtvrtá příčka