5. 10. 2020

Dorostenky Slovácka porazily Spartu, stoprocentní je i Slavia

Páté kolo 1. ligy dorostenek přineslo výhru Slovácka nad Spartou, stoprocentní je i Slavia, Pardubice si poradily s Hradcem Králové a Plzeň vyhrála v Teplicích.

Mladé fotbalistky Slovácka přivítaly v neděli odpoledne v Kněžpoli Spartu a domácí tým se radoval z výhry 3:0. Stav utkání otevřela v 18. minutě Nováková, po změně stran se krásně trefila Jonášová a v nastaveném čase dala konečnou podobu výsledku Hanáčková. Slovácko je tak po pěti kolech stoprocentní a ještě neinkasovalo.

Bez ztráty bodu jsou i slávistky, které v sobotu hostily Lokomotivu Brno. Pražanky rozhodly již v prvním poločase, který ovládly v poměru 5:0. Nakonec utkání skončilo výhrou Slavie 7:2, na kterém se hattrickem podílela Goretkiová. V dalším kolem se sešívané střetnou se Slováckem o první místo.

V sobotu se na pardubickém Letním stadionu odehrálo východočeské derby. Poslední Hradec Králové nestačil na domácí fotbalistky, které zvítězily 5:1. Dvakrát se radovala kapitánka Hýlová, další branky přidaly Betáková, Koblížková a Burešová. Za hosty se trefila Kovářová, která tak zaznamenala první gól Hradce v soutěži.

Viktoria Plzeň zajížděla do Hostomic, kde ji přivítaly Teplice. Domácí poslala hned v úvodu do vedení Galbavá, Západočešky ale díky dvěma gólům Šeflové a jedné brance Pavlíčkové utkání otočily a získaly tak první tři body v soutěži.