13. 5. 2019

Dorostenky Slovácka si poradily se Slavií, Dukla sestupuje

Dvě kola před koncem 1. ligy dorostenek je rozhodnuto o sestupujícím, tím se stala pražská Dukla. V boji o druhou příčku si Slovácko poradilo se Slavií, vedoucí Sparta vyhrála v Brně, Plzeň porazila Hradec až po pokutových kopech.

Sparta jako jistý mistr zamířila v neděli do Brna a Lokomotivu porazila 7:2. Jihomoravanky začaly dobře a v utkání se díky trefám Pyclíkové dvakrát ujaly vedení. Poločasový stav byl však remízový a Pražanky o výhře rozhodly po změně stran, Šubrtová nastřílela hattrick.

Lokomotiva Brno H.H. – AC Sparta Praha 2:7 (2:2)
2. a 10. Pyclíková - 8. (pen.), 55. a 73. Šubrtová, 29. Machová, 49. Dvořáková, 63. Novotná, 74. Šrámková

V horní polovině tabulky se odehrál i přímý souboj o druhou příčku, ve kterém Slovácko hostilo v Kněžpoli Slavii. Sešívaným vedly po trefách Dinh Thanhové o přestávce 2:1, domácí fotbalistky však ve druhém poločase otočily vývoj a předskočily soupeřky v tabulce na rozdíl dvou bodů.

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 3:2 (1:2)
22. Ohlídalová, 55. Žufánková, 70. Furiková - 5. a 37. Dinh Thanhová

V boji o záchranu se nedařilo Dukle, která podlehla Pardubicím a již je bez šance na záchranu, Východočešky skončí jistě páté. Všechny branky padly již v prvním poločase, za hosty se trefily Spilková s Grundmannovou, za domácí korigovala Sovany.

FK Dukla Praha – FK Pardubice 1:2 (1:2)
36. Sovany - 2. Spilková, 27. Grundmannová

V Hradci Králové vedly domácí hráčky nad Viktorií Plzeň již o dvě branky, když přesně mířily Šolínová s Vejrovou. Do přestávky však snížila Polcarová a čtvrt hodiny před koncem vyrovnala Němcová a nakonec se rozhodovalo až v pokutových kopech, ve kterých byly úspěšnější Západočešky. Plzeň skončí na šesté příčce, Hradec se zachránil a skončí sedmý.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 2:2 (2:1), pen. 3:4
12. Šolínová Denisa, 22. Vejrová Aneta - 36. Polcarová Barbora, 65. Němcová Eliška