11. 10. 2020

Dorostenky Slovácka vládnou nejvyšší soutěži

Sobotní duel o čelo tabulky vyšlo lépe dorostenkám Slovácka, které porazily domácí Slavii. Sparta proti Pardubicím rozhodla až na pokutové kopy, Lokomotiva porazila Plzeň, Hradec slaví první výhru.

Šlágr šestého kola 1. ligy dorostenek patřil souboji dvou stoprocentních celků, Slavia hostila Slovácko. V deštivém počasí vstoupily do utkání o něco lépe domácí fotbalistky, ale větší příležitost si nevytvořily. Aktivní byla Bendová, na druhé straně zakončení hostující Novákové vytěsnila Kavková.

Do vedení šlo Slovácko v 22. minutě, když se po rohovém kopu prosadila Bláhová. Když už se radovala Slavia z vyrovnání, tak branka nemohla být uznána pro ofsajd Freislerové.

Po změně stran dokázaly Moravanky navýšit vedení, když po pravé straně navedla míč Střížová a zpětnou přihrávkou našla Novákovou. Překonat obranu Slovácka se snažila z trestného kopu kapitánka Huvarová, ale nezamířila přesně.

Čtvrt hodiny před koncem mohla navýšit vedení střídající Hanáčková, ale domácí brankářku nepřekonala. Lépe se již o chvilku později dařilo Střížové, která zkušeně zvýšila na tříbrankový rozdíl. V závěru se ještě trefila podruhé Bláhová, která napřáhla ke střele a o tyčku rozvlnila domácí sít počtvrté. Slovácko po výhře na Slavií vede nejvyšší soutěž dorostenek bez ztráty bodu a po šesti kolech stále drží neprůstřelnost.

SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko 0:4 (0:1)
22. a 83. Bláhová, 53. Nováková, 76. Střížová

V souboji o třetí příčku hostila Sparta Pardubice a oba celky se o výhru přetahovaly až do závěru normální hrací doby. Utkání nakonec po remíze 4:4 rozhodovaly pokutové kopy, ve který nakonec těsně uspěly domácí Pražanky.

Lokomotiva Brno na domácí půdě musela otáčet vývoj utkání proti Plzni. Na branku Belšánové z úvodu druhého poločasu odpověděly za domácí Novotná s Konečnou a Brňanky slavily výhru 2:1.

První výhru v soutěži si připsaly fotbalistky Hradce Králové, které hostily Teplice. Už v prvním poločase rozhodly o výhře Východočešek 3:0 Čičaiová, Gernatová a Šafaříková.