24. 2. 2020

Dorostenky Slovácka využily zaváhání Slavie a jdou do čela

Hned první jarní kolo ligy dorostenek přineslo změnu na vedoucí příčce, kam se po zaváhání Slavie v Pardubicích dostalo Slovácko. Sparťanky si zastřílely proti Teplicím a Lokomotiva vyhrála v Plzni.

Jarní část 1. ligy dorostenek začala dvanáctým kolem, to jedenácté nás čeká o nadcházejícím víkendu. V sobotu v poledne se představilo Slovácko v Hradci Králové a Moravačky náročný duel na východě Čech zvládly. Domácí fotbalistky vedly díky trefě Anety Sovákové, za Slovácko však do přestávky vyrovnala Murnyk a v závěru zajistila výhru Nováková. Zisk tří bodů znamenal skok na první příčku tabulky.

V sobotu také nastoupila Lokomotiva Brno v Plzni a všechny branky padly až po přestávce. Díky dvěma trefám Hrancové a po jedné Kokorské s Vokálovou, zamířily tři body na jižní Moravu. Vedoucí Slavia cestovala v neděli do Pardubic, kde ovšem narazila. Domácí fotbalistky zvítězily 2:0, když se prosadily Neradová s Holcovou.

Sešívané tak přišly o vedoucí příčku a nakonec je o skóre předskočila i Sparta, která si na Strahově poradila s Teplicemi vysoko 12:1. Za letenský tým ve druhé půli nasázela během třinácti minut hattrick Přílepková, po dvou gólech daly Marcinková se Skrčenou.