19. 3. 2017

Dorostenky Sparty mají po výhře nad Slováckem titul na dosah

Mladé Sparťanky zvládly druhé kolo nadstavbové části 1. ligy dorostenek, potřetí v sezóně porazily Slovácko a mají titul na dosah. Z výher se také radují Slavia, Hradec Králové a Pardubice.

V prvním poločase utkání Sparty se Slováckem diváci branku neviděli, ty přišly na řadu až ve druhé půli. Pět minut po přestávce Siváková ze standardní situace našla přesným centrem nabíhající Cvrčkovou, která nedala tvrdou hlavičkou hostující brankářce Lipkové šanci zasáhnout - 1:0. O minutu později pak z levé strany centrovala Dvořáková a její nabídku usměrnila opět Cvrčková hlavou k tyči - 2:0. Slovácko už jen snížilo, po rohovém kopu na zadní tyč naběhla Valášková, a také hlavou zamířila přesně - 2:1. Sparta tak dál neohroženě vede, její bilance je už 16 zápasů, 16 výher. Útočnice Klára Cvrčková už je na 19 vstřelených gólech.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)
45. a 46. Cvrčková - 71. Valášková
Zápis utkání

Na zápas Plzně se Slavií přišlo stejně jako na Strahov 40 diváků, což je nejvyšší návštěva kola. Slavia se díky vítězství dostala na stejný bodový zisk jako Slovácko, čtvrtá Plzeň na oba ztrácí šest bodů. Dobrou formu potvrdila Slovenka Kopčová, v posledních čtyřech zápasech se trefila pětkrát.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 1:3 (1:2)
 35. Lukešová  - 33. a 70. Kopčová , 23. Pakostová

Záchranářský souboj mezi Zbrojovkou a Hradcem skončil nejtěsnějším možným rozdílem, tři minuty po začátku druhého poločasu rozhodla hradecká kapitánka Portychová. Mezi oběma týmy je teď už osmibodový rozdíl. Brankářka Maršíková si připsala první čisté konto v sezóně.

FC Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka:
43. Portychová

Skóre utkání mezi Duklou a Pardubicemi otevřela v 9. minutě střelou na zadní tyč hostující Pavlasová. Domácí hráčky vyrovnaly z rohového kopu, po kterém se prosadila Macečková. Vítězství na stranu Pardubic strhla svým druhým gólem v zápase Pavlasová. Východočešky, které celý zápas dokázaly odehrát bez jediného střídání, tak šly v tabulce právě před Duklu.

FK Dukla Praha - SK DFO Pardubice 1:2 (1:1)