19. 8. 2019

Dorostenky Sparty musely proti Pardubicím otáčet skóre

Úvodní kolo nejvyšší soutěže mají za sebou i dorostenky. Pardubice potrápily Spartu, Plzeň vyhrála v Hradci, Slovácko nováčka z Teplic nešetřilo a Slavia zdolala Lokomotivu Brno.

Nově se liga dorostenek hraje na 2 x 45 minut a program prvního kola začal dvěma sobotními duely, ve kterých se radovaly Viktoria Plzeň a Slovácko. Západočešky cestovaly do Hradce Králové a všechny branky padly v prvním poločase. Tři body si nakonec odvezla plzeňská Viktoria za výhru 3:2. V druhém utkání zajížděl nováček z Teplic na půdu Slovácka a odvezl si z Moravy desetibrankový příděl.

Nedělní utkání začalo souboje Sparty a Pardubic. Domácí fotbalistky nedokázaly své šance proměnit, a tak Východočešky trestaly z brejku, který proměnila Hýlová. Pražanky do druhého poločasu obměnily sestavu a nakonec svoji převahu korunovaly třemi přesnými zásahy a výhrou 3:1. Poslední utkání víkendu svedlo dohromady Slavii s Lokomotivou Brno. Sešívaným se dařilo lépe a zvítězily 5:2, třikrát se radovala Dinh Thanhová.