10. 3. 2019

Dorostenky Sparty navýšily náskok na čele, vyhrály i Pardubice, Plzeň a Slovácko

O víkendu proběhlo dvanácté kolo nejvyšší soutěže dorostenek a vedoucí Sparta si poradila s Hradcem. Plzeň doma porazila Lokomotivu Brno, Pardubice si vezou ze Slavie dva body po výhře na pokutové kopy, Slovácko zvítězilo na Dukle.

Po reprezentační přestávce zajížděly Pardubice do Prahy, kde je čekala Slavia. Diváci čekali na góly až do poslední desetiminutovky, když nejdříve skórovala hostující Novotná, zanedlouho však vyrovnala Dinh Thanhová. Po remíze 1:1 následovaly pokutové kopy, ve kterých byly úspěšnější Východočešky a připsaly si tak druhý bod.

Plzeňská Viktoria má velkou formu a po středeční výhře v semifinále poháru si poradila v sobotu doma i s Lokomotivou Brno, která ji čeká i ve finále této soutěže. Západočešky poslala do vedení Csordas po čtvrt hodině hry, před přestávkou navýšila vedení Němcová. Po přestávce se již skóre neměnilo Plzeň se tak na předposlední příčce vzdálila Dukle.

Vedoucí Sparta zajížděla do Hradce Králové, kde tým trenéra Sumce potvrdil roli favorita. Hned v 16. minutě se radovala Cvrčková, po přestávce přidala druhý přesný zásah Aneta Tomanová. To však ze strany Letenského celku nebylo vše, na 3:0 zvyšovala Šubrtová a stejná hráčka pak uzavřela gólový účet duelu. Sparta tak díky zaváhání Slavie nyní vede tabulku o tři body.

Poslední utkání 12. kole se odehrálo v neděli na pražské Julisce, kam dorazilo Slovácko. Domácí Dukla sice inkasovala z kopačky Poláškové již v 5. minutě, dále se ale soustředila na defenzívu a Moravačkám se nedařilo svou převahu dlouho přetavit v další branku. Až v 61. minutě přidala druhou trefu Chybíková a Slovácko si vytvořilo na třetí příčce pětibodový náskok.