17. 2. 2017

Dorostenky Sparty porazily Slovácko o dvě branky

V pátek podvečer proběhlo na pražském Strahově utkání dvou nejlepších celků ligy dorostenek, vedoucí Sparta hostila druhé Slovácko a více se dařilo Pražankám, které si po výhře 2:0 drží i po třináctém kole stoprocentní bilanci.

Oba celky nenastoupily v kompletním složení, trenérům chybělo několik zraněných hráček, i tak ovšem byla k vidění zajímavá bitva. Do vedení se dostaly domácí hráčky ve 27. minutě, když otálela s rozehrávkou brankářka Lukášová. „Viděla jsem, že Anička Šubrtová presuje brankářku a že by se to mohlo odrazit ke mě, což vyšlo a já už jsem to dávala do odkryté brány,“ popsala první branku střelkyně Klára Cvrčková.

Po přestávce zapadl centr Šrámkové do horního růžku branky Lukášové a bylo to 2:0. „Dostaly jsme dva blbé góly, to nás položilo a neměly jsme šanci na zvrat. Myslím si, že na soupeřky jsme měly, herně jsme občas byly lepší, ale nestačilo to,“ konstatovala zklamaně kapitánka Slovácka Natálie Valášková.


Utkání se tak hodnotilo lépe domácímu trenérovi Sumcovi, jehož tým je i nadále stoprocentní. „Jsem spokojený, i když druhý gól byl se štěstím. Díky tomu jsme se psychicky uklidnili a troufnu si říct, že pak už jsme byli více na balonu. Slovácko je poctivý a těžký soupeř, vždy se sním hrají náročné duely. Musím zaklepat, že bilanci s ním máme lepší a mohu říct, že zatím na ně umíme,“ dodal s úsměvem trenér Sparty.

Slovácko tak odjíždí z Prahy bez bodu. „Byl to typický duel se Spartou, hodně důrazný a rozhodly dvě naše menší chyby, které soupeř potrestal a o ty dva góly byl dnes lepší,“ uvedl trenér Moravanek Miloš Hlaváček.

Vítěznou branku si tedy může do statistik připsal střelkyně první branky Cvrčková. „Před utkáním jsme si řekli nějaké pokyny a myslím si, že se nám je podařilo plnit. Utkání se nám vydařilo,“ řekla závěrem domácí útočnice.

1. liga dorostenek
AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 27. Cvrčková, 48. šrámková
Rozhodčí: Hasiková – Chrenko, Kutiš
Sparta: Zuchová - Šrámková, Kavalová (61. Dudová), Lišková (74. Grešová), Kotrčová – Dvořáková (70. Machutková), Siváková (79. Prokůpková), Sonntagová (54. Buryánová), Pochmanová, Cvrčková (79. Prošková) - Šubrtová (58. Kodadová)
Slovácko: Lukášová – Valášková, Klímová, Šperová, Suchánková – Bieliková, Vojtková (65. Horáková), Šenkeříková – Malatová, Stařinská, Skramuská

1. liga dorostenek 2016/17 - Aktuálně ǀ Tabulka ǀ Program a výsledky ǀ Statistiky ǀ Články 

AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko 2:0 (17.2.2017, 1. liga dorostenek)

  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml