12. 9. 2021

Dorostenky Sparty porazily vedoucí Slovácko, do čela jde Slavia

Po reprezentační přestávce se dařilo pražské Spartě, která si doma poradila s vedoucím Slováckem, do čela tak jde Slavia, která zdolala Pardubice. Tři body si veze Lokomotiva z Teplic a Plzeň zvítězila v Hradci.

V jediném sobotním duelu mířilo vedoucí Slovácko na pražský Strahov, kde si nakonec tři body připsaly domácí sparťanky. Do vedení šly sice mladé Moravanky, které již ve čtvrté minutě poslala do vedení Polášková, ale zanedlouho srovnala Stibůrková. Ještě jednou šlo Slovácko do vedení, hned ve dvanácté minutě mířila přesně Střížová. Sparta ovšem po změně stran otočila skóre. Deset minut po pauze se radovala Ducháčková v samotném závěru rozhodla o výhře Švíbková.

Do čela tabulky tak jde Slavia, která těsně vyhrála v Pardubicích. Pražanky vedly po gólu Kozákové, za Východočešky srovnala Ledvinková. Před přestávkou ale vrátila vedení sešívaným z pokutového kopu Múčková. Ve druhém poločase pak zvýšila vedení Kochanová, Pardubice už jen díky gólu Kružíkové snížily na konečných 2:3.

V neděli se také představila Lokomotiva Brno na půdě Teplic a odváží si domu tři body. Na výhře 6:0 se hattrickem podílela Cikánová. Druhou výhru v sezoně si připsaly také fotbalistky plzeňské Viktorie, které zvítězily v Hradci 5:0, i díky dvěma přesným zásahům Košikové.