8. 9. 2019

Dorostenky Sparty těsně porazily Slovácko, radovaly se i Slavia, Plzeň a Pardubice

Čtvrté kolo nejvyšší soutěže čekalo o víkendu na dorostenky. Ve šlágru porazila Sparta Slovácko, Slavia si odvezla tři body z Hradce Králové, Plzeň si zastřílela proti Teplicím a Pardubice zdolaly Lokomotivu.

Slovácko zajíždělo ve čtvrtém kole do Prahy, kde jej na Strahově hostila Sparta. Oba celky byly po třech kolech stoprocentní, Moravačky ještě neinkasovaly a Pražanky měly o utkání méně.

O letošní neprůstřelnost přišla hostující obrana po dvanácti minutách hry, kdy zahrávala trestný kop od půlící čáry kapitánka Buryánová a Šubrtová prodloužila hlavou míč do sítě. Zanedlouho mohla navýšit vedení Přílepková, ale na brankářku Fojtíkovou si nepřišla.

Na druhé straně kapitánka Slovácka Žufánková již překonala brankářku Kubištovou, před Poláškovou však uklidila míč do bezpečí Marcinková. S další střelou si na hostující brankářku nepřišla Paulenová, a tak se ve 28. minutě podařilo Slovácku vyrovnat. Po nepřehledné situaci se nejlépe před brankou zorientovala Holá a poslala míč do sítě.

V další šanci hostující kapitánka Žufánková hlavou z úhlu nezamířila přesně, zakončení domácí Šubrtové skončilo na tyči. Sparta však nemusela smutnit, za okamžik napřáhla z třiceti metrů Kubíčková a nechytatelnou střelou vrátila vedení domácímu celku.

Do druhého poločasu lépe vstoupilo Slovácko, které si vytvořilo několik slibných příležitostí. Žufánková ale zamířila před odkrytou brankou pouze do tyče, s hlavičkou Poláškové si poradila Kubištová. Další střelecký pokus Střížové skončil mimo tři tyče.

Nepřesně zakončovala i domácí Němcová, Slovácko nedalo gól ani po rohovém kopu, když Polášková opět rozezvučela pouze tyč domácí branky. Další nebezpečné akce Moravaček přišly čtvrt hodiny před koncem hrací doby, ale koncovka byla nepřesná a pomalá.

V závěru mohla uklidnit Pražanky Šubrtová, ale nadvakrát brankářku Fojtíkovou nepřekonala, a když v nastaveném čase nedokázala vyrovnat ani Bláhová, Sparta zvítězila 2:1.

Ligové kolo začalo již dvěma duely v sobotu. Slavia je i nadále stoprocentní, tentokrát si díky trefám Kochanové s Růžičkovou odvezla tři body z Hradce Králové. Plzeň hostila poslední Teplice a Západočešky si připsaly vysokou výhru, na které se podílela Polcarová hattrickem. V posledním utkání víkendu přivítaly Pardubice na domácí půdě Lokomotivu Brno a zvítězily po dvou trefách Matějkové 2:1.