26. 5. 2022

Dorostenky Sparty závěr ligy slavily s pohárem, derby však vyhrála Slavia

Na závěr 1. ligy dorostenek došlo ve středu na předávání mistrovského poháru, který získaly s předstihem hráčky Sparty. Se soutěží se však rozloučily prohrou 1:2 v derby se Slavií, ta skončila se ztrátou dvou bodů druhá, třetí je Slovácko.

Po reprezentační přestávce se dohrála i nejvyšší soutěž dorostenek, ve středu hostila Slavia rivalky ze Sparty. Do vedení mohla jít sešívané, ale Kostohryzová střílela v úvodu nad branku. A tak se radovaly na druhé straně hostující fotbalistky, když brankářku překonala Jakubů. Další zakončení na obou stranách brankou neskončilo, tak do šaten odcházela za jednobrankového vedení Sparta.

Po změně stran však hned mohla vyrovnat Svobodová, její zakončení ovšem také zamířilo nad branku. Navýšit vedení se nepodařilo ze své šance Švíbkové, a tak nakonec o několik minut později došlo k vyrovnání, v 54. minutě se radovala Múčková. Slavia převzala otěže utkání a povedlo si jí otočit skóre, vítěznou branku na 2:1 vstřelila kapitánka Tenkrátová. V závěrečné půlhodině již diváci branku neviděli a po konečném hvizdu se radovala z výhry Slavia. Mistrovské oslavy však patřily Spartě.

Již o víkendu dohrály soutěž Slovácko s Pardubicemi. V divokém utkání se radovaly Moravanky v poměru 7:3, hattrick nastřílela Ukrajinka Hluschenko, tři branky pardubické Kružíkové však na body nestačily.

V dolní polovině tabulky předposlední Hradec porazil Teplice 2:1 a Plzeň podlehla o tři branky s brněnské Lokomotivě. Od příštího ročníku dochází k rozšíření 1. ligy dorostenek na deset týmů, a tak nikdo nepadá. Naopak postup do nejvyšší soutěže slaví pražská Dukla a ostravský Baník.